I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Spotkanie z podróżniczką Martyną Wojciechowską

Dnia 13 marca 2010 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z Martyną Wojciechowską, polską podróżniczką.

Dowiedzieliśmy się o ciekawych wydarzeniach z jej dzieciństwa i przeżyciach opisanych w książce "Kobieta na krańcu świata". Książkę tę zakupiliśmy a bohaterka spotkania podpisała się w niej.

W krótkiej rozmowie dziennikarka potwierdziła znajomość z naszą Absolwentką Kingą Baranowską.

O innych aspektach życia zawodowego podróżniczki rozmawialiśmy dzień później w bibliotece miejskiej w Wejherowie.

Najbardziej ze spotkań zapamiętaliśmy, że w życiu nie warto używać słowa "niemożliwe". Tak też będziemy postępować!

"Nie czyń nic bez rozwagi, lecz tylko według zasady dobrze obmyślanej. "
Marek Aureliusz
"How much more grievous are the consequences of anger than the causes of it. "
Marcus Aurelius