I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 26 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, lucji

Spotkanie z podróżniczką Martyną Wojciechowską

Dnia 13 marca 2010 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z Martyną Wojciechowską, polską podróżniczką.

Dowiedzieliśmy się o ciekawych wydarzeniach z jej dzieciństwa i przeżyciach opisanych w książce "Kobieta na krańcu świata". Książkę tę zakupiliśmy a bohaterka spotkania podpisała się w niej.

W krótkiej rozmowie dziennikarka potwierdziła znajomość z naszą Absolwentką Kingą Baranowską.

O innych aspektach życia zawodowego podróżniczki rozmawialiśmy dzień później w bibliotece miejskiej w Wejherowie.

Najbardziej ze spotkań zapamiętaliśmy, że w życiu nie warto używać słowa "niemożliwe". Tak też będziemy postępować!

"Nadaremnie traci czas, kto chce pouczyć człowieka rojącego sobie, że jest już mądry. "
Demokryt
"We all have big changes in our lives that are more or less a second chance. "
Harrison Ford
"Wir lehren nicht bloß durch Worte; wir lehren auch weit eindringlicher durch unser Beispiel. "
Johann Gottlieb Fichte
"L'homme est une chose abjecte et vile, s'il ne s'éleve au-dessus de l'humanité. "
Séneque
Homo homini deus est – człowiek człowiekowi bogiem.