I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie czwartek, 13 Grudzien 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, lucji

Spotkanie z podróżniczką Martyną Wojciechowską

Dnia 13 marca 2010 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z Martyną Wojciechowską, polską podróżniczką.

Dowiedzieliśmy się o ciekawych wydarzeniach z jej dzieciństwa i przeżyciach opisanych w książce "Kobieta na krańcu świata". Książkę tę zakupiliśmy a bohaterka spotkania podpisała się w niej.

W krótkiej rozmowie dziennikarka potwierdziła znajomość z naszą Absolwentką Kingą Baranowską.

O innych aspektach życia zawodowego podróżniczki rozmawialiśmy dzień później w bibliotece miejskiej w Wejherowie.

Najbardziej ze spotkań zapamiętaliśmy, że w życiu nie warto używać słowa "niemożliwe". Tak też będziemy postępować!

"Bardzo roztropnie jest wątpić."
Voltaire
"Genius is more often found in a cracked pot than in a whole one. "
E. B. White
"Nur der ist ein geborener Lehrer,welcher die Begeisterung seiner Schüler erwecken kann. "