I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 22 Pazdziernik 2017 r. Imieniny: Haliszki, Lody, PrzybysLąwa
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Pożegnanie Absolwentów w roku szkolnym 2016/17

28 kwietnia 2017 roku pożegnaliśmy Absolwentów. Na zakończenie 3 letniej edukacji 2014/2017 przybyli przedstawiciele Rady Pedagogicznej, rodzice na czele z przedstawicielami RR - przew. prof. rektorem Ireneuszem Czarnowskim oraz przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego.

3 lata temu przyjęliśmy 176 gimnazjalistów. Do klasy 3 dotarło 165, z których 163 ukończyło szkołę. Wszyscy Absolwenci przystępują do matury.

Przez 3 lata wykazywali się dużą aktywnością w organizowanych przez szkołę seminariach międzynarodowych, wymianach młodzieży z Niemcami, Włochami i Hiszpanią, dając piękne świadectwo o szkole, naszym regionie i Polsce. Osiągali bardzo dobre wyniki na konkursach oraz olimpiadach.

Największymi sukcesami były: tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej, ogólnopolskiego konkursu "Fizyczne ścieżki", ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego, uczestniczyli w olimpiadzie biologicznej i geograficznej na szczeblu regionalnym, w wojewódzkim konkursie wiedzy o samorządzie, wojewódzkich konkursów recytatorskich, poezji śpiewanej, językowych, przeglądach teatralnych i chóralnych.

Wśród nich jest wicemistrz Europy w bilardzie, zdobywali wysokie pozycje w rozgrywkach sportowych zwłaszcza w piłce siatkowej i tenisie stołowym.

Podtrzymywali wieloletnią tradycję wycieczek po naszym pięknym kraju. Ten rocznik szczególnie upodobał sobie Sudety od Kudowy po Szklarską Porębę.

Jak co roku Rada Rodziców przyznała Nagrody Sobieskiego dla 3 najlepszych absolwentów, którzy za trzyletnią naukę osiągnęli średnią co najmniej 5,0 bez ocen dostatecznych. Od 8 lat przyznawana jest tez nagroda Stowarzyszenia Absolwentów dla tych, którzy rozsławili imię Szkoły i naszego regionu, uczestnicząc w olimpiadach, konkursach i zawodach ogólnopolskich.

W każdej klasie byli też uczniowie, wyróżnieni świadectwem z paskiem za średnią 4,75, w tym roku było ich 23.

"Nagrodę Sobieskiego" dla najlepszych uczniów oraz świadectwo z paskiem z rąk przewodniczącego rady rodziców i dyrektora otrzymali:

1. Kacper Bąk
  2. Martyna Lejk
  3. Paulina Jadczak
  4. Katarzyna Żuk

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali też:

1. Natalia Kreft
  2. Klaudia Kas
  3. Marika Klaman
  4. Maksymilian Mańkowski
  5. Hubert Szymański
  6. Anita Budnik
  7. Agata Kwiatkowska
  8. Edyta Lange
  9. Mariusz Stromski
  10. Aleksandra Wolińska
  11. Paulina Albecka
  12. Angelika Bochentin
  13. Małgorzata Baranowska
  14. Dominika Czajkowska
  15. Paulina Dettlaff
  16. Natalia Płomin
  17. Nikodem Smorawiński
  18. Monika Dettlaff
  19. Wioleta Konkol

Nagrody Stowarzyszenia Absolwentów otrzymali:

1. Agnieszka Lesner
  2. Natalia Grzenkowicz
  3. Oskar Jopek
  4. Kamila Dajewska
  5. Adam Mielewczyk
  6. Agata Knapińska

Prezes Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego: Mirosław Gaffka podziękował dyrektorowi i nauczycielce języka kaszubskiego oraz wręczył nagrody uczniom za krzewienie kultury kaszubskiej:

• Aleksandrze Trockiej
  • Natalii Grzenkowicz
  • Wiolecie Konkol

Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem p. B.Płotki

Życzymy dalszych sukcesów, wiary w siebie i spełnienia marzeń.

Bożena Conradi wraz z nauczycielami.

"Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali niż mówili. "
Sokrates
"We would like to live as we once lived, but history will not permit it. "
John F. Kennedy
"Lehjahre sind keine Herrenjahre. "
Deutsches Sprichwort
"Quand on cede a la peur du mal, on ressent déja le mal de la peur. "
Beaumarchais
Dura necessitas – twarda konieczność

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.