I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 22 Pazdziernik 2017 r. Imieniny: Haliszki, Lody, PrzybysLąwa
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

I Szkolny Dzień PCK

Dnia 20 czerwca 2017 roku, równolegle z Szkolnym Dniem Sportu, odbył się I Szkolny Dzień PCK.

Szkolne koło PCK przygotowało dla uczestników sześć różnych konkurencji:
  • test wiedzy z zakresu I pomocy,
  • zabawę integracyjną: testy psychologiczne,
  • scenki: RKO, omdlenie, wypadek komunikacyjny,
  • łączoną zabawę integracyjną: balonowa bitwa.

W konkursie wystartowało 6 drużyn ratowniczych (2-4 osobowych), wyłonionych spośród klas pierwszych naszej szkoły. Wszystkie zespoły dzielnie walczyły w poszczególnych konkurencjach. Uczestnicy cieszyli się, że miały one nie tylko charakter rywalizacji, ale również zabawy, szczególnie wielką radość sprawiła wszystkim bitwa na balony wypełnione wodą - w tak słonecznym dniu stanowiła ona miłą ochłodę przed skwarem słońca.

Wyłonienie zwycięzcy było bardzo trudne, ponieważ wszystkie drużyny reprezentowały podobnie wysoki poziom. Niewielką przewagą punktów zwyciężyła drużyna z klasy IC, w składzie: Dominika Osowicka, Nina Kimilu, Marta Jabłonowska i Klaudia Doering. Gratulujemy.

Opiekun szkolnego koła PCK pragnie wyróżnić i podziękować również osobom pomagającym w organizacji tego dnia: sędziom i pozorantom, w szczególności: Dominice Domagale i Radosławowi Kujawskiemu z klasy IIe, Natalii Zwarze z klasy IIc, Weronice Nowak z klasy Id, i Julicie Miotk, Klaudii Szczepańskiej, Kindze Panke, Paulinie Usyk, Poli Rak z klasy Ie, która najliczniej wsparła nasze zawody.

Radosław Brunke

"Nadaremnie traci czas, kto chce pouczyć człowieka rojącego sobie, że jest już mądry. "
Demokryt
"All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. "
Walt Disney
"Lehjahre sind keine Herrenjahre. "
Deutsches Sprichwort
"De tous les maux, les plus douloureux sont ceux que l'on s'est infligés a soi-meme. "
Sophocle
Tempora mutantur et nos mutamur in illis – czasy się zmieniają, a my zmieniamy się wraz z nimi

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.