I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 24 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Informacje Aktualności Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły 160-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

 

Jesteś

osobą odwiedzającą tą stronę (od 05.03.2015 r)


XVIII Wojewódzka Licealiada w Tenisie Stołowym Chłopców

Po wygranych zawodach powiatowych i półfinale wojewódzkim reprezentacja szkoły I LO w Wejherowie w składzie Tomasz Joachimiak, Przemysław Dosz i Maciej Kuptz awansowała do finału województwa, który odbył się 22 lutego 2018 r.

tenis

Pierwszy raz oprócz formy i dyspozycji dnia uczniowie musieli liczyć na szczęście w losowaniu. Marzeniem było uniknięcie silnej grupy ze szkołami z Gdańska. Los uśmiechnął się do zawodników z Wejherowa i trafili do grupy ze szkołą z Warcina i Sztumu. Oczywiście na tym etapie nie ma już słabych przeciwników, a skład szkoły z Wejherowa był najbardziej zróżnicowany. Przemek to czołowy zawodnik w województwie natomiast Maciej i Tomek trenowali w szkole podstawowej i gimnazjum dlatego poziom gry był bardzo duży. Taktyka na mecze była prosta wygrać pojedynki w grze podwójnej bo tylko to mogło przynieść sukces "Bukowej". Pierwszy mecz w grupie rozegrał Sztum z Warcinem mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Sztumu. Obserwując mecz można było dojść do wniosku, że gra podwójna będzie decydować. Po dwóch meczach singlowych było 1:1 i przyszedł czas na debel. Zawodnicy z Wejherowa podeszli do gry bardzo skoncentrowani i wygrali pojedynek 3:1. Po tym meczu znowu dwa single i cały mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla szkoły z Wejherowa . Aby wygrać grupę Wejherowo musiało wygrać drugi mecz z Warcinem. Mecz potoczył się identycznie jak ze Sztumem i wynik brzmiał 3:2 dla Bukowej. Zwycięstwo w grupie dało awans do finału w którym kto Bukowa zmierzyła się z XIV LO z Gdańska, które miało w składzie czołowych zawodników w Polsce.

Finał był niczym pojedynek Dawida z Goliatem. Niestety Bukowa nie była w stanie sprawić sensacji i mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla XIV LO w Gdańsku. Pomimo tego, iż I LO nie wygrało Wojewódzkiej licealiady to i tak jest to wielki sukces dla tej szkoły, która długo musiała czekać na sukces w tenisie stołowym, gdyż rywalizacja w powiecie wejherowskim jest bardzo wysoka, a tylko zwycięzcy otrzymują awans do dalszego etapu. Tego sukcesu nie dało by się osiągnąć ,gdyby nie sukcesywny trening . Przygotowania do zawodów powiatowych rozpoczęły się jeszcze przed świętami, ponieważ zawodnicy musieli się zgrać szczególnie Maciej i Tomek, którzy od czasu gimnazjum i zeszłorocznych zawodów mieli sporadyczny kontakt z tenisem stołowym. Ciężka praca przyniosła efekt i szkoła może cieszyć się z historycznego sukcesu jakim jest II miejsce w wojewódzkiej licealiadzie a przegrana z czołowymi zawodnikami w Polsce nie powinno być powodem do wstydu.

Za rok szkoła spróbuje powtórzyć to osiągnięcie lecz może być to trudne do zrealizowania gdyż Maciej i Tomek są w klasie maturalnej i za rok ze składu zostanie jedynie Przemek i dlatego szkoła liczy na to, że za rok ktoś jeszcze wzmocni skład Bukowej i szkoła będzie walczyć o jeszcze wyższe cele.

Artur Śmielak.WRÓĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

 
progeCAD - alternatywa AutoCAD ®


Cytat dla Ciebie:
"Milczenie jest cnotą głupich. "
Francis Bacon
English is easy:
"How much more grievous are the consequences of anger than the causes of it. "
Marcus Aurelius
Deutsch macht Spass:
"Die Lehre mag sich indessen stellen,wie sie will,das Leben geht seinen Gang fort. "
Johann Wolfgang von Goethe
Bien joué!
"Le feu qui semble éteint souvent dort sous la cendre. "
Corneille
Latina docet:
Amantium irae amoris integratio est – kłótnie kochanków umacniają ich miłość (Terencjusz, "Andria" 555)

©PZS nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.