I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Spotkanie z Rodzicami pierwszoklasistów w dniu 14.09.2004

Już od trzech lat organizujemy spotkania rodziców uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole.

W ich trakcie dyrekcja przedstawia Radę Pedagogiczną, zapoznaje ze specyfiką utworzonych oddziałów i przedmiotami wiodącymi. Informuje także o zasadach egzaminu maturalnego, zajęciach dodatkowych z przedmiotów o zakresie rozszerzonym. Przewodniczący samorządu Uczniowskiego przedstawia osiągnięcia uczniów. Psycholog szkolny prezentuje rodzicom ofertę pomocy w sytuacjach trudnych. Przedstawiciel Rady Rodziców zdaje sprawozdanie z jej działalności.

W części artystycznej występuje szkolny teatr "Prawie Lucki", chór i zespół muzyczny "Sobieski Band".

"Trudno iść przez życie wieloma drogami jednocześnie. "
Pitagoras
"By three methods we may learn wisdom: First, by reflection, which is noblest; Second, by imitation, which is easiest; and third by experience, which is the bitterest. "
Confucius
"Die Lehre mag sich indessen stellen,wie sie will,das Leben geht seinen Gang fort. "
Johann Wolfgang von Goethe
"La neige séjourne longtemps sur les sols pierreux, mais disparaît vite sur les terres cultivées. "
Pétrone
Quem di diligunt, adolescens moritur. - Wybrańcy bogów umierają młodo.