I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 24 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Spotkanie z Rodzicami pierwszoklasistów w dniu 14.09.2004

Już od trzech lat organizujemy spotkania rodziców uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole.

W ich trakcie dyrekcja przedstawia Radę Pedagogiczną, zapoznaje ze specyfiką utworzonych oddziałów i przedmiotami wiodącymi. Informuje także o zasadach egzaminu maturalnego, zajęciach dodatkowych z przedmiotów o zakresie rozszerzonym. Przewodniczący samorządu Uczniowskiego przedstawia osiągnięcia uczniów. Psycholog szkolny prezentuje rodzicom ofertę pomocy w sytuacjach trudnych. Przedstawiciel Rady Rodziców zdaje sprawozdanie z jej działalności.

W części artystycznej występuje szkolny teatr "Prawie Lucki", chór i zespół muzyczny "Sobieski Band".

"Czasami dobrze jest zakopać kość na później, czasami dobrze ją odnaleźć. "
Pies Szarik
"The thermometer of success is merely the jealousy of the malcontents. "
Salvador Dali