I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 24 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Zapomniani kaci Hitlera. Samoobrona Niemiecka na Pomorzu Gdańskim 1939 r.

Na przełomie września i października 2015 roku w naszym Liceum, Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku, przedstawił młodzieży wystawę "Zapomniani kaci Hitlera. Samoobrona Niemiecka na Pomorzu Gdańskim - 1939 r." Zgromadzone zdjęcia - 20 plansz (90 x100) - obrazowały zbrodniczą działalność organizacji obywateli polskich niemieckiego pochodzenia, członków "Samoobrony" (Selbstschutz Westpreussen) w Okręgu Rzeszy Gdańsk - Prusy Zachodnie, jesienią 1939 r.

"Milczenie jest cnotą głupich. "
Francis Bacon
"The best minds are not in government. If any were, business would steal them away. "
Ronald Reagan