I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie piatek, 16 Listopad 2018 r. Imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Zapomniani kaci Hitlera. Samoobrona Niemiecka na Pomorzu Gdańskim 1939 r.

Na przełomie września i października 2015 roku w naszym Liceum, Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku, przedstawił młodzieży wystawę "Zapomniani kaci Hitlera. Samoobrona Niemiecka na Pomorzu Gdańskim - 1939 r." Zgromadzone zdjęcia - 20 plansz (90 x100) - obrazowały zbrodniczą działalność organizacji obywateli polskich niemieckiego pochodzenia, członków "Samoobrony" (Selbstschutz Westpreussen) w Okręgu Rzeszy Gdańsk - Prusy Zachodnie, jesienią 1939 r.

"Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali niż mówili. "
Sokrates
"There is no time for cut-and-dried monotony. There is time for work. And time for love. That leaves no other time! "
Coco Chanel