I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Zapomniani kaci Hitlera. Samoobrona Niemiecka na Pomorzu Gdańskim 1939 r.

Na przełomie września i października 2015 roku w naszym Liceum, Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku, przedstawił młodzieży wystawę "Zapomniani kaci Hitlera. Samoobrona Niemiecka na Pomorzu Gdańskim - 1939 r." Zgromadzone zdjęcia - 20 plansz (90 x100) - obrazowały zbrodniczą działalność organizacji obywateli polskich niemieckiego pochodzenia, członków "Samoobrony" (Selbstschutz Westpreussen) w Okręgu Rzeszy Gdańsk - Prusy Zachodnie, jesienią 1939 r.

"Nie wyrażaj małej rzeczy w wielu słowach, lecz rzecz wielką w niewielu. "
Pitagoras
"How much more grievous are the consequences of anger than the causes of it. "
Marcus Aurelius
"Das Küken kräht, wie der Hahn es ihm beibringt. "
Sprichwort aus Frankreich
"Qui n'a pas l'esprit de son âge,De son âge a tout le malheur."
Voltaire
Iacta alea est! – kości zostały rzucone! (wg. Swetoniusza, słowa Juliusza Cezara przekraczającego Rubikon; synonim podjęcia nieodwracalnej decyzji)