I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

Na przełomie listopada i grudnia 2015 w naszej szkole miał miejsce IV Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Uczestnikami tego konkursu byli uczniowie klas pierwszych, którzy rywalizowali pomiędzy sobą w rozgrywkach dotyczących kultury, historii, geografii i wydarzeń współczesnego Zjednoczonego Królestwa. Do finału, który odbył się 2 grudnia zakwalifikowały się cztery klasy pierwsze: 1b, 1d, 1e, 1g. Zwycięską klasą okazała się klasa 1d. Wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz Wydawnictwo Oxford University Press.

Aleksandra Kania

"Człowiek stworzony jest na to, by szukać prawdy, anie by ją posiadać. "
Blaise Pascal
"Not everything that is faced can be changed, but nothing can be changed until it is faced. "