I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Pokaz TIK w I LO

14 kwietnia 2016r w I LO w Wejherowie odbył się pokaz nowoczesnych aktywizujących metod nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno -komunikacyjnych. Na przykładzie lekcji chemii zaprezentowano możliwość zastosowania iPadów dla każdego ucznia, zestawu testującego TT LT oraz tablicy interaktywnej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu z starostą Gabrielą Lisius na czele.

Tablety na lekcji to min. sposób na bieżący dostęp do konkretnych zasobów Internetu w czasie analizy problemu (np. e-podręcznik), czy też pracę ucznia z aplikacją przedstawiającą budowę cząsteczek związków w wymiarze 3D (mówi Marzena Skrzynecka, nauczyciel prowadzący ćwiczenia). Uczniowie mogą nagrać film z wybranych części lekcji (np. eksperyment chemiczny), wysłać na swoją pocztę e-mail i ponownie przeanalizować problem poza salą lekcyjną. Jest to również metoda na szybkie sprawdzenie wiadomości uczniów oraz uzyskanie od nich zwrotnej informacji o pożytku z lekcji. Zastosowany w czasie lekcji Kahoot to forma gry, która budzi zainteresowanie i pozytywne emocje młodzieży. Tablety w zastępstwie komputerów, pozwalają na pracę w czasie rzeczywistym każdemu uczniowi na jednym dokumencie i wspólne rozwiązywanie zadania.

Podczas spotkania zaprezetowano też system testowania Turning Technologies czyli piloty służące do szybkiego zbierania odpowiedzi, przeprowadzania ankiet lub głosowania. Jest to narzędzie ułatwiające pracę nauczycieli oraz zwiększające zaangażowanie uczniów. Najczęściej wykorzystywany jest jak dotąd na lekcjach języka angielskiego - mówi Bożena Conradi - dyr. ILO. System jest bardzo efektywny jesli chodzi o gromadzenie i analizę danych, a przede wszystkim w znacznym stopniu oszczędza czas, jaki nauczyciel spędza na sprawdzaniu zadań zamkniętych i podliczaniu punktów - mówiKatarzyna Bojke- nauczyciel j. angielskiego. Wszelkie statystyki (najlepszy wynik, najtrudniejsze pytanie itp) mozna uzyskać bezpośrednio po przeprowadzeniu testu.

Zaproszeni goście mieli okazję sprawdzić działanie zakupionego sprzętu za ok 35 tys .zł, biorąc udział w krótkim quizie o I LO.

"Być inteligentnym, to bardzo męczące. "
Henri Bergson
"Education is an admirable thing, but it is well to remember from time to time that nothing that is worth knowing can be taught. "
Oscar Wilde
"Neue Herrschaft, neue Lehrzeit. "
Deutsches Sprichwort
"N'entretiens pas l'espoir de ce qui peut etre espéré. "
Pytagore
Non qui parum habet, sed qui plus cupit, pauper est - nie ten jest biedny, kto posiada mało, lecz ten, kto pragnie więcej.