I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie piatek, 16 Listopad 2018 r. Imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Dzień Przedsiębiorczości

20 kwietnia 2016 roku, w całej Polsce, obchodzony był Dzień Przedsiębiorczości. Akcję zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości a patronuje jej Prezydent Rzeczpospolitej.

To już trzynasta edycja wydarzenia kierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tego dnia 33 uczniów klasy II o profilu ekonomicznym I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odbyło kilkugodzinne praktyki do wybranego przez siebie miejsca pracy.

Drzwi dla młodzieży otworzyły m. in. Twoja Telewizja Morska, Telewizja Kablowa Chopin, Radio Norda FM, Wejherowskie Centrum Kultury, Studio Projektowe "Serafin", Powiatowy Urząd Pracy, Restauracja "U Bąbli", Hotel "Victoria", Usługi Księgowe Iwona Matyk, Studio "Kleopatra", Przedszkole "Skrzacik" w Kębłowie, Przedszkole Samorządowe w Gościcinie, Firma Bormax, Porta KMI Poland, Gabinet Weterynaryjny "Hilla", Schronisko dla Zwierząt w Dąbrówce.

Celem projektu jest zweryfikowanie swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie. Uczniowie przez kilka godzin towarzyszyli pracownikom firm i instytucji w ich codziennej pracy. Dzięki temu poznali zakres obowiązków na danym stanowisku, dowiedzieli się, jaka towarzyszy mu odpowiedzialność i jakie predyspozycje i umiejętności są niezbędne do jej pełnienia.

Taka jednodniowa praktyka ma pomóc uczniom w podjęciu decyzji dotyczącej dalszej edukacyjnej po ukończeniu liceum, a także skonfrontować swoje wyobrażenia o wymarzonym stanowisku pracy.

Opiekunem grupy jest nauczycielka Podstaw Przedsiębiorczości w I LO, pani Beata Dampc.

Bożena Conradi

"Mało ludzi myśli, ale każdy chce mieć swoje zdanie. "
George Berkeley
"The thermometer of success is merely the jealousy of the malcontents. "
Salvador Dali
"Der Wolf ist ein großer Übeltäter, doch er lehrt die Hirten, auf der Hut zu sein. "
Chinesisches Sprichwort
"La flatterie est le miel et le condiment de toutes les relations entre les hommes. "
Platon
Concordia civium murus urbium – zgoda obywateli, to mur obronny miast.