I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sobota, 21 Lipiec 2018 r. Imieniny: Danieli, WawrzyNca, Wiktora

Noc kinowa w Sobieskim

Dnia 24 lutego 2017 roku odbyła się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie "Noc kinowa". W przedsięwzięcie zaangażował się Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunem, Ewą Brzoskowską, Biblioteka Szkolna oraz klasa humanistyczno- multimedialna, realizująca program autorski edukacji multimedialnej pod opieką Beaty Płotki. Dobór wspólnie oglądanych filmów powiązany był z wdrażaniem projektu Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2016/2017 "Rozwijanie kompetencji czytelniczych i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży", oglądaliśmy bowiem ekranizacje bestselerów wybrane przez zainteresowanych uczniów.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 22.00, trwała do 6.00. Obejrzano cztery filmy. Każdą prezentację poprzedzał ciekawy mini-wykład przygotowany przez bibliotekarkę, Mariannę Predkiel. Przerwy między projekcjami urozmaicono tańcem, który poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Paulina Kowalczyk, próbująca rozruszać tych, którym sen dał się we znaki. Nad stanem technicznym czuwał Dawid Soldatke.

Tegoroczna "Noc kinowa" rozbawiła (trwały przecież ostatnie chwile karnawału), postraszyła Burtonowską groteską, wstrząsnęła (młodzież oglądała filmy o zagrożeniach, jakie niósł człowiek w przeszłości i mógłby nieść w przyszłości) i wzruszyła, ucząc poprzez film, jak docenić wartość życia. Stała się okazją do integracji pięćdziesięcioosobowej grupy młodzieży, która, mamy nadzieję, poczuła się w szkole jak w domu.

"Oddech dzieci śpieszących do szkoły podtrzymuje świat. "
Talmud
"The roots of education are bitter, but the fruit is sweet. "
Aristotle