I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Zbiórka na rzecz osób z nowotworami Bliźniacy.org

Korzystając ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i tego magicznego, zimowego okresu, dnia 15.12.2009 r., w naszym Liceum odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Podopiecznych Stowarzyszenia Wspierającego Osoby Dotknięte Chorobami Nowotworowymi "Bliźniacy.org". Akcję przygotowały i zorganizowały wolontariuszki z klasy Ib, z ogromną pomocą całej ekipy Bliźniaków. Uczniowie Bukowej mogli wesprzeć ten szczytny cel kupując słodkości w postaci ciast i babeczek, upieczonych przez wolontariuszy, a także własnoręcznie wykonaną biżuterię, podarowaną przez Martynę Lubińską oraz ozdoby i kartki świąteczne zrobione przez dzieci niepełnosprawne z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wejherowie. Największym powodzeniem cieszyły się lukrowane babeczki, gdyż rozeszły się w mgnieniu oka już na pierwszej przerwie. Dzięki wszystkim darczyńcom udało nam się uzbierać 286 zł! Całość uzbieranych pieniędzy została przekazana na konto Stowarzyszenia. w imieniu Podopiecznych serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby właśnie w tym świątecznym okresie na twarzach Naszych Bliźniakowych Wojowników pojawił się wielki uśmiech radości i wdzięczności za okazanie im tak wiele serca, gdyż w tym czasie jest to dla nich największym wsparciem i motywacją do dalszej walki.

Wolontariuszki Stowarzyszenia "Bliźniacy.org"
Weronika i Daria

"Człowiek stworzony jest na to, by szukać prawdy, anie by ją posiadać. "
Blaise Pascal
"I not only use all the brains that I have, but all that I can borrow."
Woodrow Wilson
"Denn der Gute dient dem Unguten als Lehrmeister,der Ungute dem Guten als Lehrling;wer nicht schätzt seinen Lehrmeister,nicht liebt seinen Lehrling,geht irr, sei er noch so klug. "
Lao-tse
"Ceux qui s'avancent trop précipitamment reculeront encore plus vite. "
Mencius
Non qui parum habet, sed qui plus cupit, pauper est - nie ten jest biedny, kto posiada mało, lecz ten, kto pragnie więcej.