I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 24 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

"Zakoduj się na dobry wygląd"- pokaz mody szkolnej

28 kwietnia 2015 roku w auli Liceum "Sobieskiego" uczniowie klas I i II obejrzeli pokaz mody szkolnej. Prelekcję pt "Zakoduj się na dobry wygląd" i stylizacje przygotowała absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu pani Joanna Kojder, przy współpracy bibliotekarek Mirosławy Niemczuk i Marianny Predkiel. Modelami byli uczniowie, którzy prezentowali stroje galowe, codzienne do szkoły i na spotkania popołudniowe. Dużo uwagi pani Kojder poświęciła omówieniu ubioru na rozmowę kwalifikacyjną i stosowne zachowanie podczas rozmowy o pracę. Największą wesołość wzbudziły wśród widzów niewłaściwe i przerysowane stylizacje stroju galowego i codziennego do szkoły. Prezentacja przypomniała zasady elegancji i dobrego stylu, podkreśliła dobre nawyki w sposobie ubierania się i wskazała, jakich elementów stroju należy unikać.

"Być inteligentnym, to bardzo męczące. "
Henri Bergson
"By three methods we may learn wisdom: First, by reflection, which is noblest; Second, by imitation, which is easiest; and third by experience, which is the bitterest. "
Confucius