I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 22 Pazdziernik 2017 r. Imieniny: Haliszki, Lody, PrzybysLąwa
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

23 czerwca 2016 r. dyrektor szkoły podziękowała uczniom i nauczycielom za aktywny rok i dobre wyniki w nauce oraz w konkursach i olimpiadach.

W tym roku największym sukcesem było zdobycie tytułu laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach przez uczennicę klasy III Kamilę Dajewską.

Uczniowie promowali liceum na konkursach wojewódzkich: Pomorskim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, konkursach recytatorskich, teatralnych Wiedzy o Przedsiębiorczości, Poezji Kaszubskiej, konkursach interdyscyplinarnych, po raz pierwszy wystartowaliśmy z powodzeniem w Odysei Umysłu. Ponadto bardzo poprawiły się wyniki sportowe, stawaliśmy na podium powiatowych zawodów w siatkówce i koszykówce, a zwłaszcza lekkoatletyce, zdobywając złote medale. Uczniowie okazali także wiele serca jako wolontariusze.

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 62 uczniów. Najlepszym uczniem był maturzysta Kacper Bąk ze średnią 5,41. Na drugim miejscu uplasował się Karol Kreft z klasy Ib, który został wytypowany do stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Duży sukces osiągnęli także:

Agata Wicka - 1 miejsce w Pomorskim Przeglądzie Teatralno-Kabaretowym w kategorii monodram, miejsce na Pomorskim Festiwalu Poetyckim, miejsce w wojewódzkim konkursie recytatorskim Różewicz w oczach młodych Pomorzan i  miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji Jacka Kaczmarskiego.

Marta Lidzbarska - 3 wygrane konkursy wojewódzkie: z wiedzy o Pomorzu i 2 recytatorskie.

Teatr Prawie Lucki- Wyróżnienie na konkursie o Bursztynową Maskę oraz artystyczne uświetnianie wielu uroczystości powiatowych i szkolnych.

Drużyna w składzie: Paulina Kowalczyk, Paulina Angel, Marta Bartnicka, Patryk Jankowski, Alex Bulkowski, Kamil Plewka przygotowała się pod opieką Aleksandry Kani do "Odysei Umysłu" - konkursu twórczego rozwiązywania problemów, nasi uczniowie przeobrazili się w super bohaterów i wywalczyli 9 miejsce w kraju.

Najlepszym sportowcem roku został Paweł Wenta. W tradycyjnym już konkursie tenisowym Puchar Dyrektora zdobyła najlepsza tenisistka Alicja Bieszk. Nagrodę fair play zdobył Maciej Kupz. Wyróżniony został także Mistrz Polski w boksie Konrad Kaczmarkiewicz.

"Nie można powiedzieć nic niedorzecznego, czego by już jakiś filozof nie powiedział. "
Cyceron
"True friends stab you in the front. "
Oscar Wilde
"Jede Minute, jeder Mensch,jeder Gegenstand kann dir eine nützliche Lehre, wenn du sie nur zu entwickeln verstehst. "
Heinrich von Kleist
"La prospérité découvre nos vices et l'adversité nos vertus. "
Francis Bacon
Ad perpetuam rei memoriam – na wieczną rzeczy pamiątkę

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.