I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 26 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, lucji

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

23 czerwca 2016 r. dyrektor szkoły podziękowała uczniom i nauczycielom za aktywny rok i dobre wyniki w nauce oraz w konkursach i olimpiadach.

W tym roku największym sukcesem było zdobycie tytułu laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach przez uczennicę klasy III Kamilę Dajewską.

Uczniowie promowali liceum na konkursach wojewódzkich: Pomorskim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, konkursach recytatorskich, teatralnych Wiedzy o Przedsiębiorczości, Poezji Kaszubskiej, konkursach interdyscyplinarnych, po raz pierwszy wystartowaliśmy z powodzeniem w Odysei Umysłu. Ponadto bardzo poprawiły się wyniki sportowe, stawaliśmy na podium powiatowych zawodów w siatkówce i koszykówce, a zwłaszcza lekkoatletyce, zdobywając złote medale. Uczniowie okazali także wiele serca jako wolontariusze.

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 62 uczniów. Najlepszym uczniem był maturzysta Kacper Bąk ze średnią 5,41. Na drugim miejscu uplasował się Karol Kreft z klasy Ib, który został wytypowany do stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Duży sukces osiągnęli także:

Agata Wicka - 1 miejsce w Pomorskim Przeglądzie Teatralno-Kabaretowym w kategorii monodram, miejsce na Pomorskim Festiwalu Poetyckim, miejsce w wojewódzkim konkursie recytatorskim Różewicz w oczach młodych Pomorzan i  miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji Jacka Kaczmarskiego.

Marta Lidzbarska - 3 wygrane konkursy wojewódzkie: z wiedzy o Pomorzu i 2 recytatorskie.

Teatr Prawie Lucki- Wyróżnienie na konkursie o Bursztynową Maskę oraz artystyczne uświetnianie wielu uroczystości powiatowych i szkolnych.

Drużyna w składzie: Paulina Kowalczyk, Paulina Angel, Marta Bartnicka, Patryk Jankowski, Alex Bulkowski, Kamil Plewka przygotowała się pod opieką Aleksandry Kani do "Odysei Umysłu" - konkursu twórczego rozwiązywania problemów, nasi uczniowie przeobrazili się w super bohaterów i wywalczyli 9 miejsce w kraju.

Najlepszym sportowcem roku został Paweł Wenta. w tradycyjnym już konkursie tenisowym Puchar Dyrektora zdobyła najlepsza tenisistka Alicja Bieszk. Nagrodę fair play zdobył Maciej Kupz. Wyróżniony został także Mistrz Polski w boksie Konrad Kaczmarkiewicz.

"Mało ludzi myśli, ale każdy chce mieć swoje zdanie. "
George Berkeley
"I'm afraid that if you look at a thing long enough, it loses all of its meaning. "
Andy Warhol
"Denn der Gute dient dem Unguten als Lehrmeister,der Ungute dem Guten als Lehrling;wer nicht schätzt seinen Lehrmeister,nicht liebt seinen Lehrling,geht irr, sei er noch so klug. "
Lao-tse
"L'homme généreux invente meme des raisons de donner. "
Publilius
Non vestimentum virum ornat, sed vir vestimentum – nie szata zdobi człowieka, lecz człowiek szatę.