Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły ( klasa ekonomiczna) Anna Myszke i Julia Pendowska z klasy III d awansowały do II etapu XLVII Olimpiady Geograficznej. Obie z bardzo wysokim wynikiem ( Ania zdobyła 90/100 pkt- jest to szóste miejsce w województwie).

Gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślność w etapie II, który odbędzie się w lutym, oraz awans do finału ogólnopolskiego.

zdj001

Olimpiada odbywa się od 1974 roku, z inicjatywy prof. Anny Dylikowej. Jej celem jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania geografią, wykrywanie i rozwijanie uzdolnień, pobudzanie do twórczego myślenia, podnoszenie poziomu wiedzy geograficznej uczniów i umiejętności jej stosowania w działaniu praktycznym.