rekrutacja

 

Drodzy Kandydaci, Szanowni Rodzice

Działając na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów prawa, z uwzględnieniem obecnej sytuacji epidemicznej w kraju informujemy, że składanie dokumentów podczas tegorocznej rekrutacji odbędzie się w następujący sposób: 

Drodzy Uczniowie!

Za nami niezwykły rok – trudny, pełen wyzwań, wymagający  dla Was i dla nas.

kolaż wersja 2.1

Sprawdzian kompetencji językowych do klas dwujęzycznych  odbędzie się 29.06.2020r (poniedziałek) zgodnie z poniższymi zasadami:

  1. Kandydaci przychodzą do szkoły o godz.10:00, wchodzą wejściem głównym, zachowują 1,5 m odległości od innych osób. Każdy musi mieć zakryte usta i nos.
  2. Każdy kandydat musi posiadać dowód tożsamości (legitymacja szkolna, dowód osobisty lub paszport) oraz własny długopis.
  3. Po wejściu do szkoły kandydaci dezynfekują ręce i udają się na aulę zgodnie z oznaczoną drogą.
  4. Przed wejściem na aulę kandydaci podpisują listę obecności i zajmują miejsca zgodnie z wylosowanymi numerami.
  5. Po zajęciu miejsc kandydaci postępują zgodnie ze wskazówkami nauczycieli nadzorujących sprawdzian.
  6. Egzamin trwa 60 minut.
  7. Po zakończonym sprawdzianie kandydaci opuszczają szkołę tą samą drogą, którą przybyli, unikając grupowania się.

W tym roku matury upływają w wyjątkowych warunkach – nie tylko w zmienionych terminach, ale i w restrykcyjnym reżimie sanitarnym. Mimo to nasi absolwenci się nie poddają i dzielnie stawiają czołą trudnym wyzwaniom.

 a76ca679 c986 4937 b16a 274c901f91f8

 

Z przyjemnością informujemy , że  uczniowie klasy 3g Katarzyna Kania i Paweł Wilczewski zostali laureatami VIII edycji Konkursu „Matematyka, Fizyka i Informatyka w Technice” .

zdj010

matura

Drodzy Maturzyści!

na stronie internetowej szkoły, w zakładce Egzamin maturalny pojawiły sie nowe informacje dla zdających.

Drodzy Rodzice!
Zespół Polskiego Centrum Programu Safer Internet udostępnił materiały dotyczące zagadnień cyberprzemocy. Mają one formę wywiadów z fachowcami i są dostępne pod następującymi linkami.

Niedawno zakończył się XI Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN. POMIĘDZY. W tym roku jego zwolennicy mogli obejrzeć online m.in. spektakle, filmy, reportaże. Nasze artystyczne dusze uległy urokowi obrazów i zdjęć zamieszczonych w Galerii oraz czytaniu prozy Stasiuka i wierszy przez aktorów Teatru BOTO.

Siedmioro uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego pt. "Wygraj indeks" organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Wyrazy uznania dla uczniów oraz gorące podziękowania dla pani profesor Marioli Klein, która przygotowywała do konkursu młodzież na sobotnich zajęciach pozalekcyjnych.

logo pg nowy

wytyczne 1

Nasza uczennica, tegoroczna absolwentka Katarzyna Kania została finalistką XXXVII Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków. Spośród nadesłanych prac Jury Sejmiku -- pracownicy Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego pod przewodnictwem prof. dr. hab. Macieja Sablika - postanowiło wyróżnić pracę Kasi pt „Zakazana matematyka”.

Serdecznie gratulujemy Kasi i pani profesor Iwonie Kwidzińskiej!

dyplom kasia scalowany

Serdecznie zapraszamy kandydatów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty Online w „Sobieskim”, który odbędzie się 21 maja 2020 r. Transmisja rozpocznie się o godzinie 16:00 na szkolnym kanale YouTube.

Drodzy Rodzice!

Niebawem miną dwa miesiące od zamknięcia szkół i w ogóle konieczności poddania się przez nas wszystkich pewnym ograniczeniom. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja nie jest zwyczajna, może budzić niepokoje i lęki, generować negatywne emocje, z którymi czasem trudno sobie samemu poradzić. Dlatego, jak już informowaliśmy w wiadomościach na Librusie, zarówno psycholog, jak pedagog szkolny są do Państwa dyspozycji. Można się z nami kontaktować telefonicznie bądź przez Librus, aby uzyskać porady, konsultacje, albo też po prostu zwyczajnie porozmawiać.