Menu:
|     Teatr     |     Przeglądy     |     Konferencje     |     Świt     |     Inne     |

XI Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych
im. Adama Luterka (XI OPMFT "Luterek")
Wejherowo, 18-20 listopada 2016 r
"Świecie nasz"

Szanowni Instruktorzy, Opiekunowie amatorskich zespołów teatralnych i Ty, młody człowieku, który lubisz poszukiwać, dociekać, kreować i występować!

Zbliża się XI OPMFT "Luterek", dlatego spieszymy z informacją, że już dziś organizatorzy, czyli Wejherowskie Centrum Kultury i I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, dzięki dużej dawce entuzjazmu oraz wierze w sens teatralnych spotkań, dzięki wsparciu instytucji i osób prywatnych, zapraszają na XI Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka (OPMFT "Luterek"), który odbędzie się (uwaga: zmiana!) w dniach 18-20 listopada 2016 r. w Filharmonii Kaszubskiej oraz w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.

Zapraszamy zespoły teatralne i monodramistów, którzy zachcą nam opowiedzieć o swoim lub nie swoim świecie.

W Przeglądzie może wziąć udział młodzież ucząca się od 13 do 26 roku życia.

Marzymy, byście na tegorocznym przeglądzie, nawiązującym tytułem do znanego utworu Marka Grechuty "Świecie nasz", zaprezentowali spektakl, który pozwoli opowiedzieć o rzeczywistości, w jakiej przyszło Wam żyć, o sposobie jej postrzegania, o roli, jaką gracie w tym współczesnym teatrze świata. Możecie sięgnąć po teksty prześmiewcze, dramatyczne, fantastyczne znanych lub nieznanych autorów. A może pokusicie się o napisanie własnego, oryginalnego scenariusza? Wierzymy w Waszą pomysłowość i wrażliwość, umiejętność krytycznego (nie mylić z krytykanctwem) osądu współczesności lub budowania jego poprawionej wersji. Pokażcie, że jak Anna Philipe jesteście, widzicie, słyszycie i bierzecie udział.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18.10.2016 r. zespoły i monodramiści zainteresowani udziałem w XI OPMFT przesyłają pocztą elektroniczną (na adres: projekty@wck.org.pl), bądź tradycyjną (na adres: Wejherowskie Centrum Kultury, 84-200 Wejherowo, ul. Sobieskiego 255, z dopiskiem XI OPMFT "Luterek")

W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt. Informacji na temat Przeglądu udzielą Państwu: Edyta Łysakowska-Sobiczewska (e-mail: esobi@op.pl) Anna Pobłocka (tel. 058 672 27 75 wew. 49; e-mail: projekty@wck.org.pl)