Menu:
|     Teatr     |     Przeglądy     |     Konferencje     |     Świt     |     Inne     |

Słowo wstępne

"Niektórzy ludzie posiadają mądrość, która nazywa się wesołość" powiedział Maksym Gorki. Te słowa uczyniliśmy mottem naszego tegorocznego Przeglądu. Zapraszamy do nowo otwartego budynku Wejherowskiego Centrum Kultury, gdzie będziemy świętować nie tylko sam fakt otwarcia obiektu, ale i możliwość spotkania się ludzi, którzy "kochają teatr , a nie siebie w teatrze", którzy znajdują radość we wspólnej pracy nad spektaklem, potrafią się śmiać wbrew codziennym smutkom i nieść radość innym.

Obecność jurorów (pełnych humoru, życzliwych, ale wymagających i sprawiedliwych), to tylko dodatkowy dreszczyk emocji, podgrzewający temperaturę zmagań konkursowych. Ich sądy są ważnym elementem przeglądu, ale ważniejsza jest wspólna zabawa i dobra atmosfera.

Nawet, jeżeli wyjedziesz z Wejherowa bez nagrody, ale zadowolony z pobytu w naszym mieście, pełen pozytywnych wrażeń, z notesem pełnym adresów nowych przyjaciół -już jesteś zwycięzcą. Jeżeli widzowie pozytywnie ocenili Twój spektakl, jesteś podwójnym zwycięzcą. A jeżeli jeszcze zachowałeś zdolność do śmiechu- to możesz się nazwać najszczęśliwszym aktorem pod słońcem!

Wszystkim uczestnikom Przeglądu proponujemy udział w warsztatach teatralnych, prezentacjach teatrów zawodowych, spotkania z jurorami. Przeglądowi towarzyszyć będzie redakcja gazetki "Świt". Spektakle konkursowe zostaną zarejestrowane na nośnikach CD i nieodpłatnie przekazane wykonawcom wraz ze zdjęciami z całego Przeglądu.

(Edyta Łysakowska-Sobiczewska)