Bolesław Klecha
(1917 – 2014)
major lotnictwa


Absolwent naszego gimnazjum z 1937 r. W roku 1939, będąc kadetem SPL w Dęblinie otrzymuje promocję na pilota liniowego w eskadrze rozpoznawczej. Po wybuchu wojny przelatuje do Bukaresztu i płynie okrętem do Bejrutu, następnie do Eastchurch, gdzie znajdowała się baza RAFu. Walczy jako pilot 300 Dywizjonu Bombowego, przeprowadza samoloty przez Atlantyk, odbywa wiele lotów na kontynencie amerykańskim w 231 Dywizji RAFu.
Dnia 25.11.1941 r. podczas 10 lotu, w czasie bombardowania Hamburga zostaje ostrzelany i zmuszony do lądowania. Uratował wraz z drugim pilotem całą załogę. Wódz Naczelny W. Sikorski dekretem z dn. 13.01.1942 w uznaniu wybitnych czynów wojennych zaliczył por. Bolesława Klechę w Poczet Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari, nadając Mu odznakę Krzyża Srebrnego tego orderu. Pochowany na cmentarzu w Macclesfield, Anglia.