Marek Rocławski
profesor sztuki muzycznej


Absolwent z 1978 r. Założyciel, kierownik artystyczny i dyrygent chóru Cantores Veiherovienses. Od 1985 r. chór uczestniczył w festiwalach i konkursach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Włoszech, Francji, Anglii i Austrii zdobywając najwyższe nagrody i wyróżnienia. W repertuarze zespołu jest około 200 pieśni. W 1995 r. ukazała się pierwsza płyta kompaktowa chóru “Bądź pozdrowiona ziemio polska”.
Marek Rocławski pracuje obecnie jako profesor nadzwyczajny w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku i w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku. Jest członkiem Rady Artystycznej i Zarządu Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz członkiem Rady Artystycznej Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu. Autor hejnału miasta Wejherowa.