Klasa biologiczno-humanistyczna

 

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język polski, biologia, język angielski,

 

Masz szerokie i nieszablonowe zainteresowania humanistyczno-artystyczno-społeczne? Pasjonuje Cię teatr, film, śpiew, rysunek, nauki przyrodnicze? Lubisz uczyć się języków obcych, ciekawi Cię literatura i filozofia? A może chciałbyś w przyszłości pomagać ludziom, być pedagogiem, psychologiem, kulturoznawcą, teatrologiem, animatorem kultury? Jeśli tak, ten profil jest dla Ciebie i otworzy Ci drogę na wiele kierunków studiów - od humanistycznych poprzez filologiczne, pedagogiczne aż po przyrodnicze i medyczne. Nauczyciele pomogą Ci w przygotowaniu do olimpiad: polonistycznej, medialnej, biologicznej, ekologicznej. Kto wie, może zaangażujesz się w działalność koła teatralnego “Prawie Lucki” i weźmiesz udział w projektach i wymianach międzynarodowych (m.in. Erasmus+).

A może marzysz o karierze pisarskiej? W tej klasie będziesz mógł oglądać sztuki teatralne (także w języku angielskim), chodzić na zajęcia kreatywnego pisania, wieczorki autorskie, a może nawet wygrywać pierwsze literackie konkursy. Weźmiesz udział w spotkaniach i panelach dyskusyjnych z pedagogami i psychiatrami. Podczas spotkań organizowanych przez Okręgową Izbę Lekarską będziesz mógł zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami z dziedziny medycyny, a nauczyciele pozwolą Ci znaleźć odpowiedzi na nurtujące ludzkość od wieków pytania dotyczące zachowań ludzkich i zwierzęcych.

Dzięki realizowanym przedmiotom w zakresie rozszerzonym (język polski, biologia, język angielski) dostaniesz się na wymarzone studia, a nauka w szkole stanie się fascynującą przygodą. Dołącz do nas!