Certyfikaty językowe Cambridge English

Od 2011 roku uczniowie naszej szkoły mają możliwość przystąpienia do egzaminu i zdobycia certyfikatów Cambridge English: B2 First (FCE) i C1 Advanced (CAE) uznawanych na całym świecie oraz będących formalnym potwierdzeniem umiejętności językowych. Nasza szkoła ma status Preparation Centre 2855.

Przygotowanie uczniów do egzaminu odbywa się przez trzy lata w ramach regularnych zajęć w szkole oraz podczas zajęć dodatkowych dla chętnych uczniów. Ponadto, uczniowie mają możliwość udziału w warsztatach językowych, wymianach i projektach międzynarodowych.

Co roku w październiku w klasie III rekomendowani przez nauczycieli uczniowie przechodzą testy próbne w kierunku przystąpienia do egzaminów Cambridge English. W czerwcu przystępują do właściwego egzaminu, natomiast we wrześniu odbierają certyfikaty podczas uroczystej ceremonii.

Przez 7 lat trwania projektu do egzaminu Cambridge FCE/CAE przystąpiło i zdało z wynikiem pozytywnym 117 uczniów naszej szkoły (FCE-95 osób, CAE-22 osoby).

W maju i czerwcu 2019 roku do sesji egzaminacyjnej przystąpiło 26 uczniów z klas II i III.

Proces przygotowania do egzaminów oraz weryfikacji wiedzy jest bezpłatny.Nie pobieramy żadnych opłat od uczniów za współpracę i korzystanie z materiałów.

Egzaminy Cambridge English Qualifications to marka rozpoznawalna przez wiele międzynarodowych firm i instytucji. Certyfikaty językowe są poszukiwane na globalnym rynku edukacyjnym i pracy. Ich posiadacze mają zdecydowanie wyższe szanse na drodze do realizacji swoich celów i marzeń życiowych.