Lekcje z przymrużeniem oka...któż nie chciałby takich mieć przez cały rok szkolny? Niestety, pojawiły się tylko na scenie 13 października 2023 roku podczas szkolnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszym liceum.

DSC3352

14 października 2022 roku zapisał się złotymi zgłoskami w historii naszej szkoły. W tym dniu obchodziliśmy jubileusz 165-lecia LO w Wejherowie. Świętowaliśmy również Dzień Edukacji Narodowej i otwarcie przebudowanego skrzydła szkoły.

DEN 2022

Jak co roku…, ale inaczej…, w miniony wtorek 13 października 2020 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie zwany Dniem Nauczyciela. Pełna galanterii młodzież, kwiaty i słodki upominek od Samorządu Uczniowskiego sprawiły, że, mimo ciążącej wszystkim rzeczywistości covidowej, poczuliśmy się wspólnotą, która ma wspólne cele i marzenia.

DSC7422

„Zrozumiejmy tedy, jak bardzo piękny i użyteczny dla ludzi jest stan nauczycielski, z którego wyszło tylu mistrzów najlepszych umiejętności i z którego tyle korzyści zwykły czerpać wszystkie inne stany”.
Słowami Andrzeja Frycza - Modrzewskiego młodzież I LO im. Króla Jana III Sobieskiego rozpoczęła 11 października obchody Dnia Edukacji Narodowej. DSC4815

14 października 1773 r. z inicjatywy Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego utworzona została Komisja Edukacji Narodowej. Na pamiątkę tego wydarzenia 14 października ustanowiony został Dniem Edukacji Narodowej. Z tej okazji na auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyła uroczystość obchodów Powiatowego Dnia Edukacji.

07

W dniu 12 października 2016 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji. Po krótkim filmie o powstaniu KEN dyrektor szkoły wręczyła nagrody oraz przedstawiła wyróżnionych nauczycieli medalami KEN i nagrodą Starosty Wejherowskiego. Uroczystość zaszczyciła także liczna grupa seniorów. W części artystycznej "Prawie Lucki" zaprezentował wystawiony wcześniej na Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych "WTOPA" w Krakowie spektakl "Teatr rąk i nóg poplątanych".

02 4

12.10.2015 r. w I LO w Wejherowie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Jest to wyjątkowa dla nas uroczystość, gdyż aż 3 nauczycieli zostało wyróżnionych przez Kuratorium Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej. Pani Mariola Cierocka i p. Marzena Skrzynecka odznaczone zostały Medalem Komisji Edukacji Narodowej, natomiast p. Katarzyna Bojke otrzymała Nagrodę Kuratora. Nasze starostwo również doceniło zasługi jednej nauczycielki , przyznając Nagrodę Starosty p. Barbarze Kaczykowskiej.

11 1

10 października 2014 r. odbyły się w naszej szkole powiatowe obchody Święta Edukacji z udziałem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Pani Elżbiety Wasilenko. Na uroczystości wręczono Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Starosty i nagrody Dyrektora.

700x450 crop 90 11

10 pażdziernika 2013 r. odbyły się w naszej szkole obchody Święta Edukacji z udziałem Wicestarosty Wejherowskiego Jana Domańskiego. Tradycyjnie swoją obecnością zaszczycili nas również nauczyciele i dyrektorzy emeryci.

09 2

6 października 2012 r. odbyły się w naszej szkole obchody Święta Edukacji. Oprócz gości - seniorów i przedstawicieli władz na spotkanie przybył również gość honorowy - wybitny Absolwent, profesor Stanisław Ilnicki, który dokonał uroczystego odsłonięcia swojego portretu w galerii sław, przeprowadził również szkolenie dla nauczycieli na temat eliminowania stresu zawodowego.

13 1

Dnia 11 pażdziernika 2011 r. obchodzilismy w Szkole Święto Edukacji. Przedstawicielka Rady Rodziców pani Judyta Zygmuntowicz złożyła życzenia całej społeczności szkolnej, wręczajac piękny bukiet jesiennych kwiatów na ręce dyr. Bożeny Conradi.

03 5