Takie święto w najstarszym wejherowskim liceum, które od początków swego istnienia kładło nacisk na kultywowanie mowy polskiej, nie mogło przejść niezauważone.Po raz trzeci włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Tym razem było to spotkanie online, co wcale nie przeszkodziło w nadaniu temu dniu aury święta humanistów. Między narodowy

Z okazji Dnia Języka Ojczystego 2021, uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu O języku literatury i czasów współczesnych prowadzonego przez prof. dr hab. Ewę Nawrocką.

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 2021, Jacek Bruhn z klasy 2ag przeprowadził wywiad z Belą Komoszyńską - wokalistką zespołu "Sorry Boys".

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Któż z nas nie chciałby mówić piękną polszczyzną? Kto z nas nie pragnie wyrażać myśli w sposób, w jaki setki lata temu określił to Mikołaj Rej, pisząc, że „chodzi o to, by język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”? Zapewne wielu…. Wielu też zdaje sobie sprawę z tego, jak trudne to zadanie.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w dniu 27 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Dzień Języka Polskiego. By docenić piękno różnorodności językowej świata, a w szczególności ukazać piękno polskiej mowy, licealiści Sobieskiego wzięli udział w wielu konkursach.

DJO 2019