W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 26 września 2023 roku, nasza szkoła przyłączyła się do tego międzynarodowego święta. Jego celem jest zachęcanie młodych Europejczyków do nauki języków obcych, a także do znajdywania zalet różnorodności językowej i kulturowej.

MicrosoftTeams image 96

Wzorem lat ubiegłych, 27 września 2021 r. obchodziliśmy w naszym liceum Europejski Dzień Języków. Święto języków europejskich zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku i jest znakomitą okazją do propagowania nie tylko nauki języków obcych, ale także różnorodności kulturowej.

nowy rozmiar

Dnia 26.09.2019 roku w naszej szkole odbył się  Europejski Dzień Języków Obcych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na parterze i I piętrze klasy pierwsze przygotowały stoiska o tematyce ściśle związanej z danym państwem. Trzeba zaznaczyć, że spisały się wprost doskonale!

image010

W dniu 20 marca 32 uczniów (10 osób z klasy 2b oraz 22 uczniów klasy 2f) między godziną 8-15 pod opieką p. Olgi Aleksandrowskiej oraz p. Agnieszki Knurek uczestniczyło w Dniu Otwartym Wydziału Filologicznego oraz w grze uniwersyteckiej zorganizowanej przez Instytut Anglistyki i Amerykanistyki.

IMG 20190320 WA0005

W dniu 24 października 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie po raz kolejny obchodzono Dzień Języków Obcych. Inspiracją był Europejski Dzień Języków, który jest doskonałą okazją do promowania nauki języków obcych i ukazania różnorodności językowej narodów naszego kontynentu i kształtowania postawy zrozumienia i tolerancji. Cele tej inicjatywy to, przede wszystkim, podkreślenie potrzeby uczenia się różnych języków i roli wielojęzyczności, uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz motywowanie młodzieży do nauki języków obcych.

06 2

Dnia 26 października 2012 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Naszym celem było uświadomienie wszystkim, że nauka języka to połączenie przyjemnego z pożytecznym.