Ja to mam szczęście
Że w tym momencie
Żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą
Grzegorz Tomczak

11.11 1

Dnia 10 listopada 2022 r. odbyły się szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspólnym śpiewaniu hymnu, które zostało poprzedzone wystąpieniem przedstawiciela Młodzieżowej Rady Powiatu Wejherowskiego - Antoniego Hinca oraz obejrzeli film o powrocie Pomorza do Rzeczypospolitej.

20221111 123958

W dniu 10.11.2021r. społeczność naszego liceum uroczyście, choć zgodnie z procedurami przeciwdziałania COVID 19, obchodziła Święto Niepodległości.

PHOTO 2021 11 14 21 17 42

Dnia 10 listopada 2020r. obchodziliśmy w inny niż zwykle, ale nie mniej uroczysty sposób Narodowe Święto Niepodległości. Sytuacja pandemii uniemożliwiała osobiste spotkanie, jednak za pomocą platformy edukacyjnej mogliśmy je odbyć w zdalnej formie. Tego dnia nasze awatary wykorzystywane w pracy zdalnej zabłysły bielą i czerwienią.

W piątek 8 listopada oraz we wtorek 12 listopada 2019 r. świętowaliśmy w Sobieskim 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie piątkowej uroczystości uczniowie klas I mieli możliwość wysłuchania wykładu Pani Profesor Jadwigi Jędrej na temat stulecia niepodległości i osiągnięć Polski w tym okresie. Odśpiewany też został Hymn Narodowy.

700x450 crop 90 img 0258

Radość świętowania stuletniej rocznicy odzyskania niepodległości towarzyszyła uczniom I Liceum Ogólnokształcącego, którzy 9 listopada 2018 r. mieli okazję uczestniczyć w uroczystym programie artystycznym.

04

7 listopada 2015 roku odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. To radosne święto obchodzimy na pamiątkę odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.02

11 listopada 2016 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dyrekcja Szkoły dziękuje młodzieży za liczny udział w uroczystości.

03

Drodzy Uczniowie!

Z okazji Święta Niepodległości życzymy Wam, abyście zawsze mieli odwagę, chęci i siły do działania na rzecz naszej Ojczyzny. Ta aktywność wcale nie musi przejawiać się w wielkich hasłach, symbolach czy gestach. Dobro kraju tak naprawdę budujemy przez sumienne wypełnianie swoich obowiązków oraz, przede wszystkim, spełnianie się w swoich pasjach.

Śpiewajcie, grajcie, piszcie, tańczcie, trenujcie - cieszcie się Polską!

Nauczyciele I LO

01 9

10 listopada 2010 roku obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji zorganizowano konkurs "Patriotyzm" na film - zwyciężyła klasa 1a.

W dniu 11 listopada chór szkolny pod dyr. prof. Ewy Rocławskiej dał koncer pieśni narodowych w wejherowskiej Kolegiacie.

09 3

10 listopada tradycyjnie jak co roku odbyły się w naszej szkole obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Dzień ten był prawdziwą lekcją patriotyzmu.

05 2