Uczniowie „Sobieskiego” oprowadzili dziś ósmoklasistów po poszczególnych salach lekcyjnych, przedstawili ofertę szkoły i odpowiadali na wszystkie nurtujące ich pytania.
Ponad pół tysiąca uczniów ze szkół powiatu wejherowskiego odwiedziło naszą szkołę. Odwiedzający szkołę mieli okazję poznać kadrę pedagogiczną, starszych kolegów i koleżanki oraz wziąć udział w przeróżnych grach, quizach, eksperymentach i pokazach.

Slajd1

Serdecznie zapraszamy kandydatów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty Online w „Sobieskim”, który odbędzie się 21 maja 2020 r. Transmisja rozpocznie się o godzinie 16:00 na szkolnym kanale YouTube.

Po raz kolejny pierwszego dnia wiosny odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego Dzień Otwarty. W tym roku był on szczególny, ponieważ oprócz gimnazjalistów, mury naszej szkoły odwiedzili również uczniowie klas ósmych szkół podstawowych.

dsc2390

Od ponad 10 lat I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego pierwszego dnia wiosny otwiera drzwi dla gimnazjalistów. Przygotowano wiele atrakcji: lekcje otwarte w klasach o wszystkich profilach nauczania, pokazy średniowiecznego oręża i kącik dla miłośników militariów, doświadczenia chemiczne i fizyczne, relacje z wymiany z młodzieżą z Hiszpanii, Włoch, i Niemiec.

12 4

Dnia 21.03.16 w naszej szkole odbył się Dzień otwarty. Jak co roku prezentowaliśmy Gimnazjalistom działania naszej szkoły podejmowane przez uczniów i nauczycieli w czasie całego roku szkolnego.

02 13

Dnia 20.03.15 w naszej szkole odbył się Dzień otwarty. Jak co roku prezentowaliśmy Gimnazjalistom działania naszej szkoły podejmowane przez uczniów i nauczycieli w czasie całego roku szkolnego.

16 4

Dnia 21.03.14 w naszej szkole odbył się Dzień otwarty. To wielkie święto, na które szkoła zaprasza gimnazjalistów, aby zachęcić ich do kontynuowania nauki w I Liceum.

05 4

Dnia 21.03.13 w naszej szkole odbył się Dzień otwarty. To wielkie święto, na które szkoła zaprasza gimnazjalistów, aby zachęcić ich do kontynuowania nauki w I Liceum.

17

Dnia 21.03.12 w naszej szkole odbył się Dzień otwarty. To wielkie święto, na które szkoła zaprasza gimnazjalistów, aby zachęcić ich do kontynuowania nauki w I Liceum.

04 6

Dnia 21.03.11 w naszej szkole odbył się Dzień otwarty. To wielkie święto, na które szkoła zaprasza gimnazjalistów, aby zachęcić ich do kontynuowania nauki w I Liceum. To okazja do pochwalenia się sukcesami uczniów: 100 % zdawalność matury, znacznie wyższe niż średnie krajowe i powiatowe wyniki egzaminów maturalnych, sukcesy uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

01 17

19 marca 2010 roku nasza szkoła gościła uczniów prawie wszystkich gimnazjów Powiatu Wejherowskiego. Przygotowano dla nich liczne atrakcje: występy teatralne i muzyczne, prezentacje, wystawy plastyczne, doświadczenia chemiczne a nawet pokaz militariów.

36

W każdym roku szkolnym, dnia 21 marca 2009 r. w naszej szkole przeprowadzamy Dni Otwarte. Celem tej imprezy jest umożliwienie gimnazjalistom zapoznania się ze szkołą nie tylko za pośrednictwem Internetu, czy innych mediów, ale na żywo.

28 1