27 marca br w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Majkowskiego  w Wejherowie odbył się Powiatowy Przegląd Teatrów Jednego Aktora “Dotyk teatru”. W zmaganiach brali udział uczniowie szkół powiatu wejherowskiego. Nasz uczeń Marcel Pańko kl. III C zdobył II miejsce i uznanie jurorów.

sukcesy artystyczne 2

W związku z możliwą od dnia 8 kwietnia ogólnopolską akcją strajkową nauczycieli Starosta Wejherowski informuje, że wszystkie szkoły i placówki oświatowo-wychowawcze prowadzone przez Powiat Wejherowski będą otwarte i dostępne dla swoich uczniów – dzieci i młodzieży. Dyrektorzy szkół gwarantują uczniom bezpieczny pobyt i opiekę z możliwością modyfikacji planu zajęć dydaktycznych w sytuacji nieprzewidywalnych rozmiarów strajku.

W związku z ewentualnym strajkiem części pracowników szkoły rozpoczynającym się 8 kwietnia 2019 roku, zajęcia mogą odbywać się wg zmienionego planu. O szczególach zajęć poinformujemy za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz na tablicy ogłoszeniowej w szkole w piątek, 5 kwietnia 2019 roku.

Kolejne sukcesy! II miejsce dla Kingi Witschenbach oraz III miejsce dla Damiana Jancy w III Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie Wiedzy o Energetyce Jądrowej. Gratulacje dla zwycięzców oraz pani Barbary Kołodziej.

sukces Damiana i Kingi

W prima aprilis, w naszej szkole odbyła się uroczystość związana ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest na całym świecie 23 kwietnia. Święto bierze swój początek od czasów, kiedy to każdy mieszkaniec Katalonii w dniu świętego Jerzego-patrona tego regionu- obdarowywał swoich bliskich książkami i różami. DSC2538

Z radością informujemy, że nasza uczennica, Wiktoria Nawrocka została laureatką XVIII finału Ligi Matematycznej zdobywając V miejsce w kraju. Wiktoria będąc w drugiej klasie może już cieszyć się indeksem Instytutu Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Serdecznie gratulujemy Wiktorii oraz jej nauczycielowi matematyki, pani Wiolecie Krot.sukces Wiktorii

Uczeń klasy 2 E Grzegorz Sadłakowski w dniu 28 marca  2019 r. zdobył zaszczytne 2 miejsce na VI Młodzieżowym Sejmiku Ekologicznym. Konkurs od lat jest organizowany od Bolszewie, składa się z części pisemnej i ustnej.Od uczestników wymaga szerokiej wiedzy ogólnoekologicznej i szczegółowej w zakresie ochrony wybranych gatunków. W tej edycji konkursu brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych m.in. z Gdańska, Sopotu, Gdyni. Gratulujemy Grzegorzowi oraz pani Monice Antoniuk, a także życzymy kolejnych sukcesów.

Rafał Dębski za książkę „Wyprawa” został laureatem nagrody Gryf Literacki 2018.

Uroczysta gala odbyła się 21 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. W tym roku do nagrody nominowano 33 pozycje wydawnicze.

V5q8K6u8e0o0J165P5o3o2x4o5j3e2q0 sw

Po raz kolejny pierwszego dnia wiosny odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego Dzień Otwarty. W tym roku był on szczególny, ponieważ oprócz gimnazjalistów, mury naszej szkoły odwiedzili również uczniowie klas ósmych szkół podstawowych.

dsc2390

W dniu 20 marca 32 uczniów (10 osób z klasy 2b oraz 22 uczniów klasy 2f) między godziną 8-15 pod opieką p. Olgi Aleksandrowskiej oraz p. Agnieszki Knurek uczestniczyło w Dniu Otwartym Wydziału Filologicznego oraz w grze uniwersyteckiej zorganizowanej przez Instytut Anglistyki i Amerykanistyki.

IMG 20190320 WA0005