Klasa ekonomiczna

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

• matematyka,
  • geografia,
  • język angielski.

Przedmiot uzupełniający: ekonomia w praktyce

Klasa przygotowuje do szeroko ujętych studiów ekonomicznych oraz uprawniających do pracy na statkach. Absolwenci tej klasy będą mogli ubiegać się o następujące kierunki studiów:

• ekonomia,
  • zarządzanie, marketing,
  • stosunki międzynarodowe,
  • bankowość
  • finanse i rachunkowość,
  • geodezja, gospodarka przestrzenna
  • matematyka,
  • geografia, geologia, oceanografia
  • logistyka
  • nawigacja

Czy interesują Cię zasady ekonomii, funkcjonowania rynków kapitałowych, inwestowania, oszczędzania,  a może ciekawi geografia i fascynuje matematyka? Ta klasa jest dla Ciebie.

Czy chciałbyś dowiedzieć się jak założyć własny biznes, a nawet to zrobić, zagrać na giełdzie? Tutaj będziesz miał taką możliwość.

U nas nauczysz się jak być przedsiębiorczym, w ramach tzw. mini przedsiębiorstwa założysz swój biznes. Dowiesz się tego nie tylko na lekcjach przedsiębiorczości, ale również uczestnicząc w wykładach organizowanych przez uczelnie wyższe oraz spotkaniach z lokalnymi przedsiębiorcami. Do tego zdobędziesz solidne umiejętności z matematyki niezbędne w prowadzeniu własnego biznesu.

Będziesz miał okazję wziąć udział w różnorodnych projektach, m.in: „Lekcje z ZUS” czy gra symulacyjna SIGG (szkolna internetowa gra giełdowa).

Z nami będziesz odkrywać cały świat, w tym naszą Małą Ojczyznę nie tylko w czasie lekcji, ale również dzięki wycieczkom, spotkaniom z podróżnikami oraz udziałowi w wykładach i warsztatach na Uniwersytecie Gdanskim i w Błękitnej Szkole.

Po ukończeniu nauki w tej klasy będziesz miał wiele możliwości wyboru kierunku studiów, nie tylko tych zwiazanych z ekonomią czy zarządzaniem, ale też geografią, geodezją, czy też nawigacją oraz innym kierunkom na uczelniach morskich.

Nasi uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach i konkursach matematycznych, geograficznych, regionalnych i z przedsiębiorczości. Dołącz do nich - czekamy na Ciebie!

Ten kierunek otwiera przed Tobą perspektywy świetnego menagera, księgowego czy bankowca.