Siedmioro uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego pt. "Wygraj indeks" organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Wyrazy uznania dla uczniów oraz gorące podziękowania dla pani profesor Marioli Klein, która przygotowywała do konkursu młodzież na sobotnich zajęciach pozalekcyjnych.

logo pg nowy

W poniedziałek 27 stycznia uczniowie kl. 1bG uczestniczyli w konferencji naukowej w ramach Młodzieżowych Spotkań z Medycyną w Atheneum Gedanense Novum  (Gdański Uniwersytet Medyczny). W programie znalazły się wykłady naukowe na następujące tematy:

-„Czy e-papierosy to mniejsze zło niż tradycyjne wyroby tytoniowe?” -dr hab. n. med. Łukasz Balwicki -Zakład Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed

-„Zjawiska traumatyczne" -Weronika Brandt, Natalia Rogalska -uczennice kl. 3  VII LO w Gdańsku

-Wrodzone wady genetyczne w sztuce i przesądach” -prof. dr hab. med. Janusz Limon -Katedra i Zakład Biologii i Genetyki GUMed

zdj006

Kolejna dobra wiadomość - Oghenetega Oyeye, uczennica klasy drugiej o profilu medycznym została finalistką  Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. By uzyskać ten zaszczytny tytuł, musiała zdobyć odpowiednią ilość punktów w etapie szkolnym i okręgowym zawodów i otrzymać kwalifikację do etapu centralnego.

logo

13 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 3c z nauczycielem biologii, Dorotą Kuchanny-Ardigo’, uczestniczyli w wykładzie neurobiologa Marcina Kowalskiego „Fitness mózgu - podróż po Złote Runo” na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

image001

Dnia 17 lutego uczniowie klas I bG i II e brali udział w zajęciach laboratoryjnych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

zdj006

W poniedziałek 16.12.2019 roku klasa I cG brała udział w wykładach zorganizowanych w ramach „Młodzieżowych spotkań z medycyną” w auli Atheneum Gedanense Novum – GUMed. Organizatorami spotkania byli dr hab. med. Tomasza Zdrojewskiego prof. nadzw. GUMed, dr n. med. Łukasza Wieruckiego oraz dr n. med. Romana Budzińskiego (Wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku).

image006

27 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w finałowym etapie konkursu "Matematyka bez granic". W całym kraju do konkursu przystąpiło 18 691 tysięcy uczniów z klas 8 szkół podstawowych i pierwszych klas szkół ponadpodstawowych.

zdj007

29 listopada 2019 r. uczniowie klasy 2c z nauczycielem Dorotą Kuchanny-Ardigo’ salę lekcyjną zamienili na salę wykładową na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, by wysłuchać dwóch interesujących wykładów: „Zmysłowe bakterie” dr hab. prof. UG Mariana Sęktasa i „Entomologia sądowa” dr Marty Zakrzewskiej.

IMG 20191129 112550

Z radością informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów, którzy jako jedyni z powiatu wejherowskiego zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza”.

nowy

Klasy medyczne: 2e i 1bG pod opieką pań: Moniki Antoniuk i Marioli Klein 16 listopada wzięły udział w laboratorium organizowanym przez Pomorski College Medyczny.

IMG010

W poniedziałek dnia 03.02.2020 roku uczniowie klasy 1cG uczestniczyli w warsztatach odnośnie technik izolacji DNA, oraz stabilizacji mózgu. Zajęcia miały miejsce na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Biologii.

zdj002.1

Zgodnie z tradycją jesienną porą ( w tym roku w październiku) trzy klasy medyczne: 2c, 2e i 3e oraz ich opiekunowie, panie: Monika Antoniuk, Hanna Kalota , Dorota Kuchanny- Ardigo, niezastąpiona od lat Ewa Miziarska (brała udział w wyprawie klasy 2c i 2e) i Beata Płotka wzięły udział w zajęciach Błękitnej Szkoły we Władysławowie. Nasi Uczniowie uczestniczyli w wykładach oraz warsztatach i terenówkach.

002

W czwartek, dnia 30.01.2020 roku uczniowie klasy 1 cG orazy 2e uczestniczyli w warsztatach pt. „Chemia lipidów”. Miały one miejsce na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na wydziale chemii.

zdj001