Z przyjemnością informujemy , że  uczniowie klasy 3g Katarzyna Kania i Paweł Wilczewski zostali laureatami VIII edycji Konkursu „Matematyka, Fizyka i Informatyka w Technice” .

zdj010

Z radością informujemy, że nasi uczniowie Katarzyna Kania, Wiktoria Nawrocka, Paweł Wilczewski, Piotr Żurawski i Paweł Szankin zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu MATEMATYKA, FIZYKA I INFORMATYKA W TECHNICE.

image001

Nasza uczennica, tegoroczna absolwentka Katarzyna Kania została finalistką XXXVII Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków. Spośród nadesłanych prac Jury Sejmiku -- pracownicy Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego pod przewodnictwem prof. dr. hab. Macieja Sablika - postanowiło wyróżnić pracę Kasi pt „Zakazana matematyka”.

Serdecznie gratulujemy Kasi i pani profesor Iwonie Kwidzińskiej!

dyplom kasia scalowany

We strzodã, 4 gòdnika troje uczniów z naji Szkòłë wzãło swój ùdzél w Kònkùrsu Wòjewódzczégò Krézu w Rëmi.
Krzysztof Wyborski, Weronika Grubba i Karolina Okrój, to pierwszoklasiści, którzy zdołali uporać się z dlugą listą lektur obowiązkowych. Ochoczo przychodzili na zajęcia z opiekunem, które miały usystematyzować wiedzę i przygotować ich do rozwiązania testu.

73504770 2446416468932607 1649128379212890112 o

Z wielką radością informujemy, że uczniowie maturalnej klasy politechnicznej – Wiktoria Nawrocka i Wojciech Zarychta zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu Wygraj Indeks 2020 z fizyki i matematyki.

mat fiz logo

W dniu 12 grudnia 2019 odbył się w naszej szkole mecz matematyczny. Jest to forma zawodów matematycznych angażująca drużyny z różnych szkół ponadpodstawowych.

image004

27 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w finałowym etapie konkursu "Matematyka bez granic". W całym kraju do konkursu przystąpiło 18 691 tysięcy uczniów z klas 8 szkół podstawowych i pierwszych klas szkół ponadpodstawowych.

zdj007

W dniach 6-9 czerwca w Szczyrku odbywał się XXXVI Ogólnopolski Sejmik Matematyków organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Zaproszonych zostało 21 finalistów, którzy wcześniej przygotowali opracowanie wybranego zagadnienia z zakresu matematyki. Wśród nich znalazła się uczennica klasy II G - Katarzyna Kania, która pod opieką p. Iwony Kwidzińskiej przygotowała pracę na temat "Fizyka matematyczna/Matematyka fizyczna".

20190608 175335

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Któż z nas nie chciałby mówić piękną polszczyzną? Kto z nas nie pragnie wyrażać myśli w sposób, w jaki setki lata temu określił to Mikołaj Rej, pisząc, że „chodzi o to, by język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”? Zapewne wielu…. Wielu też zdaje sobie sprawę z tego, jak trudne to zadanie.

W ramach unijnego projektu “ Working in Europe - Europolitan Ways into the Future”, uczennice naszej szkoły, Michalina Kruszyńska i Zofia Freund z klasy IIF miały okazję odbyć międzynarodowe staże. Obydwie zdecydowały się na wyjazd do Niemiec.

IMG 20190424 WA0000

Z radością informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów, którzy jako jedyni z powiatu wejherowskiego zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza”.

nowy

Kolejne sukcesy! II miejsce dla Kingi Witschenbach oraz III miejsce dla Damiana Jancy w III Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie Wiedzy o Energetyce Jądrowej. Gratulacje dla zwycięzców oraz pani Barbary Kołodziej.

sukces Damiana i Kingi

Dnia 13 lutego 2020 r, jak co roku obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji, uczniowie klasy 1aG i 2a  przygotowali szereg różnorodnych atrakcji, a szkolny zespół SOG zagrał dla Nas koncert.

IMG 0958

W dniu 20 marca 32 uczniów (10 osób z klasy 2b oraz 22 uczniów klasy 2f) między godziną 8-15 pod opieką p. Olgi Aleksandrowskiej oraz p. Agnieszki Knurek uczestniczyło w Dniu Otwartym Wydziału Filologicznego oraz w grze uniwersyteckiej zorganizowanej przez Instytut Anglistyki i Amerykanistyki.

IMG 20190320 WA0005

Zwycięstwo naszej drużyny w V edycji Pomorskich Meczów Matematycznych.

W środę 05.02.20 odbył się kolejny mecz matematyczny. Jest to nie tylko rywalizacja, ale także fantastyczna okazja by nauczyć się czegoś nowego, by zdobyć doświadczenia w publicznych wystąpieniach oraz prezentowaniu własnych racji.

zdj002.1

Z radością informujemy, że nasza uczennica, Wiktoria Nawrocka została laureatką XVIII finału Ligi Matematycznej zdobywając V miejsce w kraju. Wiktoria będąc w drugiej klasie może już cieszyć się indeksem Instytutu Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Serdecznie gratulujemy Wiktorii oraz jej nauczycielowi matematyki, pani Wiolecie Krot.sukces Wiktorii

W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. w auli naszego liceum odbył się koncert zatytułowany „Ku Dobru”, który połączyliśmy z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy za liczną obecność i zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z koncertu.

83316982 2578119572409164 1501115976467349504 o