Z przyjemnością informujemy , że  uczniowie klasy 3g Katarzyna Kania i Paweł Wilczewski zostali laureatami VIII edycji Konkursu „Matematyka, Fizyka i Informatyka w Technice” .

zdj010

W dniu 12 grudnia 2019 odbył się w naszej szkole mecz matematyczny. Jest to forma zawodów matematycznych angażująca drużyny z różnych szkół ponadpodstawowych.

image004

Nasza uczennica, tegoroczna absolwentka Katarzyna Kania została finalistką XXXVII Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków. Spośród nadesłanych prac Jury Sejmiku -- pracownicy Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego pod przewodnictwem prof. dr. hab. Macieja Sablika - postanowiło wyróżnić pracę Kasi pt „Zakazana matematyka”.

Serdecznie gratulujemy Kasi i pani profesor Iwonie Kwidzińskiej!

dyplom kasia scalowany

Niedawno pisaliśmy o literackich sukcesach naszych uczniów. Dziś informujemy o tym, co wydarzyło się dnia 18 X 2019 r. w Bielsku – Białej.
Otóż odbył się tam Finał XXXVII Wojewódzkiego i XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA, w którym laureatkami były dwie nasze uczennice: Oliwia Lejman z klasy IIb (cykl opowiadań pt.,, Miłość") oraz Bogumiła Merc z klasy III G (opowiadanie ,,Czekam").

ARG4589.jpg LIPA

27 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w finałowym etapie konkursu "Matematyka bez granic". W całym kraju do konkursu przystąpiło 18 691 tysięcy uczniów z klas 8 szkół podstawowych i pierwszych klas szkół ponadpodstawowych.

zdj007

19 czerwca 2019 roku na Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Elektroniki na Politechnice Gdańskiej odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego „Wygraj Indeks WETI”. Pierwsze miejsce zajął Paweł Wilczewski z klasy 2g, który był jedynym licealistą startującym w tym konkursie.

fullsizeoutput 44e

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Któż z nas nie chciałby mówić piękną polszczyzną? Kto z nas nie pragnie wyrażać myśli w sposób, w jaki setki lata temu określił to Mikołaj Rej, pisząc, że „chodzi o to, by język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”? Zapewne wielu…. Wielu też zdaje sobie sprawę z tego, jak trudne to zadanie.

W dniach 6-9 czerwca w Szczyrku odbywał się XXXVI Ogólnopolski Sejmik Matematyków organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Zaproszonych zostało 21 finalistów, którzy wcześniej przygotowali opracowanie wybranego zagadnienia z zakresu matematyki. Wśród nich znalazła się uczennica klasy II G - Katarzyna Kania, która pod opieką p. Iwony Kwidzińskiej przygotowała pracę na temat "Fizyka matematyczna/Matematyka fizyczna".

20190608 175335

Dnia 13 lutego 2020 r, jak co roku obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji, uczniowie klasy 1aG i 2a  przygotowali szereg różnorodnych atrakcji, a szkolny zespół SOG zagrał dla Nas koncert.

Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów!

W dniach 4-6 kwietnia w Warszawie odbył się III, centralny etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Pierwsza część polegała na napisaniu rozprawki lub pracy interpretacyjnej, a dwa dni później osoby, które uzyskały co najmniej 20 z 30 punktów, wzięły udział w części ustnej. Kasia Kania, uczennica klasy IIG, zwycięsko przeszła przez wszystkie kolejne etapy i jako jedyna z województwa pomorskiego uzyskała zaszczytny tytuł laureata. Gratulujemy Kasi oraz jej nauczycielce języka polskiego – pani Natalii Kin!

DSC3542

W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. w auli naszego liceum odbył się koncert zatytułowany „Ku Dobru”, który połączyliśmy z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy za liczną obecność i zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z koncertu.

83316982 2578119572409164 1501115976467349504 o

W ramach unijnego projektu “ Working in Europe - Europolitan Ways into the Future”, uczennice naszej szkoły, Michalina Kruszyńska i Zofia Freund z klasy IIF miały okazję odbyć międzynarodowe staże. Obydwie zdecydowały się na wyjazd do Niemiec.

IMG 20190424 WA0000

Z radością informujemy, że nasi uczniowie Katarzyna Kania, Wiktoria Nawrocka, Paweł Wilczewski, Piotr Żurawski i Paweł Szankin zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu MATEMATYKA, FIZYKA I INFORMATYKA W TECHNICE.

image001

Kolejne sukcesy! II miejsce dla Kingi Witschenbach oraz III miejsce dla Damiana Jancy w III Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie Wiedzy o Energetyce Jądrowej. Gratulacje dla zwycięzców oraz pani Barbary Kołodziej.

sukces Damiana i Kingi