9 kwietnia 2022 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, dwóch reprezentantów naszej szkoły, Julia Roksz z klasy 3c i Hubert Roman z klasy 2f – zwycięzcy szkolnego etapu konkursu, sprawdzali swoją wiedzę z zakresu ekologii w eliminacjach okręgowych XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

IMG 2352

Po rozwiązaniu 50-pytaniowego niełatwego testu uczestnicy olimpiady wysłuchali ciekawej prelekcji dr hab. Krzysztofa Banasia z Katedry Ekologii Roślin Wydz. Biologii UG o roślinności i badaniach jezior lobeliowych występujących niemal wyłącznie na Pomorzu. Następnie prodziekan wydziału, dr Dorota Myślińska przedstawiła historię Wydziału Biologii oraz zaprosiła wszystkich olimpijczyków na spacer po budynku wydziału, którego industrialne wnętrze stanowi przyjazną przestrzeń z ciekawymi wystawami przyrodniczymi, docenionymi także przez Julię i Huberta. Niestety reprezentantom Sobieskiego nieznacznie zabrakło punktów, by zakwalifikować się do drugiego ustnego etapu konkursu. Szkoda… choć z jeszcze większą determinacją będziemy próbować swoich sił w przyszłym roku! Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest konkursem, który kształtuje świadomość ekologiczną i właściwe postawy młodych ludzi wobec środowiska przyrodniczego, budzi i rozwija zainteresowania przyrodnicze, a także inspiruje do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.