Dnia 18 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Filmowej i Musicalowej. Konkurs ten to święto wszystkich, którym bliska jest nie tylko muzyka popularna słyszana w radiu, czy w muzycznych stacjach telewizyjnych, ale nade wszystko muzyka opisująca sceny filmowe i musicalowe.

IMG 0051 ne

Celem konkursu było m.in. promowanie młodzieżowej twórczości artystycznej, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów, rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej, rozwijanie umiejętności sceniczno-wokalnych, a także wymiana doświadczeń muzycznych.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wejherowskiego: Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi, I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.
Laureatami konkursu zostali:
- piosenka musicalowa:
1. Zespół Encore (I LO w Rumi)
2. Martyna Szyjkowska (PZS 3 w Wejherowie)
3. Natalia Rojac (PZS 2 w Rumi)
- piosenka filmowa:
1. Amelia Pawłowska, Radosław Jurkiewicz (PZS w Redzie)
2. Hanna Myślińska (I LO w Rumi)
3. Maja Werczyńska (PZS 1 w Wejherowie)
wyróżnienie: Natalia Kołodziejczyk, Sebastian Wawrzków (PZS 2 w Wejherowie).

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.