W roku szkolnym 2021-2022 uczniowie naszej szkoły mogli w szczególny sposób rozwijać kompetencje społeczne. Brali udział w projekcie Pomorskiej Akademii Kompetencji Społecznych.

MicrosoftTeams image 92

 

Działania podsumowano na uroczystej gali konkursowej, podczas której grupy rywalizowały ze sobą i przedstawiały całoroczne działania. Wyróżniono projekty dwóch naszych grup, a nagrodą za zwycięstwo w realizacji był udział w warsztatach telewizyjnych i radiowych.
Grupa z klasy 3f udała się do siedziby TVP Gdańsk. Spędzili czas w otoczeniu profesjonalistów, którzy wdrożyli ich w tajniki działania telewizji. Zwiedzili ponadto cały obiekt. Uczniowie mogli wcielić się w rolę prezentera telewizyjnego i porozmawiać o tym, jak owa praca wygląda od kuchni. Poznali tajniki tworzenia „Panoramy” i telewizji śniadaniowej, mieli także okazję przyjrzeć się wozom transmisyjnym oraz odwiedzić charakteryzatornię. Przekonali się, że to co widzą w telewizji, to tylko ułamek tego, co dzieje się za kulisami.
Grupa z klasy 4b uczestniczyła w warsztatach medialnych w siedzibie Radia Gdańsk. Warsztaty polegały
na zapoznaniu się z najważniejszymi miejscami w siedzibie radia. Podczas zwiedzania zaprezentowano jej, jak wygląda praca w radiu. Zaskoczeniem okazała się praca w studiu, w którym prowadzona była audycja na żywo. Jak sami zauważają, warsztaty uświadomiły im, że to, co słyszymy na co dzień w odbiornikach, jest efektem współdziałania wielu ludzi.