W dniu 28.02.2023 r. uczniowie klas o profilach informatycznych (3f i 4f) wzięli udział w wykładzie poświęconym zagadnieniom informatyki kwantowej oraz cyberbezpieczeństwa w sieci. Spotkanie poprowadził dr Piotr Biskupski z IBM Quantum Network, jeden z dwóch oficjalnych IBM Q Ambasadorów w Polsce – odpowiedzialny za propagowanie wiedzy i współprace z klientami w obszarze wdrożeń i komercyjnego zastosowania technologii kwantowych komputerów.

dr Piotr Biskupski

Uczniowie mieli możliwość wysłuchać cennych wskazówek dotyczących podstaw kodowania oraz poszukać odpowiedzi na pytanie, jak technologie kwantowe zmienią postrzeganie nowoczesnego centrum przetwarzania danych. Nasz gość znalazł wspólny język z młodzieżą, poruszał wiele tematów dotyczących przełomowych technologi, dzięki czemu spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem