Dnia 26 lutego uczniowie klasy 2D - o profilu ekonomicznym

( realizująca geografię w zakresie rozszerzonym ) pod opieką pań Małgorzaty Ruszkowskiej i Justyny Makowskiej-Bedynek udali się do Władysławowa.

 

zdj007

W Błękitnej Szkole działającej przy Nadmorskim Parku Krajobrazowym, dzięki uprzejmości Pani Lucyny Bizewskiej-  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach geologicznych. Prowadząwcy zajęcia - geolog Pan Tomek w bardzo ciekawy sposób opowiadał o minerałach i ich cechach, a następnie zaprezentował bogatą kolekcję, z której to dużą część okazów znalazł w terenie własnoręcznie!

Podczas drugiej części warsztatów uczniowie zapoznali się z rodzajami skał, ich genezą i cechami, a następnie uczyli się samodzielnie rozpoznawać je. Zdobyli również wiedzę, gdzie najlepiej się udać, aby samodzielnie znaleźć ciekawe okazy skał. Dużą atrakcją warsztatów była zgromadzona przez Pana Tomasza kolekcja skamieniałości organizmów żyjących miliony lat temu.