Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 7 grudnia 2010 roku zmarł Śp. Jan Plutowski - wieloletni nauczyciel LO.

plutowski

Urodził się 14 lutgo 1930 roku w Górnym Wiecu (powiat Kościerzyna). Ukończył Uniwersytet Gdański na wydziale Biologii i Nauki o Ziemi, uzyskując w 1973 roku tytuł magistra geografii.
Pracę jako nauczyciel rozpoczął w 1954 roku w liceum w Kętrzynie a dwa lata później przeniósł się do Pelplina. Od roku 1958 jego los zawodowy związany był już ze szkołami na terenie Wejherowa i okolic. Do roku 1968 pracował w naszej szkole jako zastępca dyrektora i nauczyciel, przez kolejne 9 lat w Liceum dla Dorosłych, gdzie w latach 1972-1976 pełnił dodatkowo funkcję dyrektora. W roku 1977 zostal dyrektorem Zbiorczej Szkoły Gminy Szemud gdzie swoje obowiązki pełnił 7 lat.
Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany: w 1975 roku uzyskał Złoty Krzyż Zasługi, w tym samym roku odznaczenie Zasłużony dla Ziemi Wejherowskiej. Kolejne lata przynosiły dalsze medale: 1980 - odznaczenie Zasłużony dla Ziemi Gdańskiej, 1983 - medal Komisji Edukacji Narodowej, 1984 - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Koledzy i uczniowie wspominają go jako wspaniałego człowieka, doskonałego organizatora szkoły i wycieczek krajoznawczych, szczególnie w Tatry, które ukochał. Był bardzo sprawiedliwy w ocenie nauczycieli i uczniów, pracowity, konsekwentny i sumienny. Posiadał olbrzymią wiedzę i dar przekazywania jej.
Pogrzeb odbędzie się 10 grudnia 2010 r. na cmentarzu w Wejherowie Śmiechowie o godzinie 9:00.