W dniu 20.11.2012 w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy Mirosławę Niemczuk i Mariannę Predkiel. Gościem był Tomasz Żmuda-Trzebiatowski, autor m in. takich książek jak "Wejherowo na starej pocztówce", "Powiat wejherowski na dawnych pocztówkach" czy najnowszej "Spacerkiem po dawnym Wejherowie" oraz współautor "Legend ziemi wejherowskiej".

03 9

Uroczystość rozpoczęła uczennica kl. i a Laura Papka, która przeczytała fragmenty legendy o powstaniu Wejherowa . Uczniowie klas i i II wysłuchali wspomnień o związkach autora z Wejherowem oraz historii niektórych rodów i nazwisk wywodzących się z Kaszub. Zainteresowanie historią Wejherowa rozbudziła w autorze wiele lat temu nauczycielka pani Zofia Kamińska. W latach późniejszych przerodziło się to w pasję zbierania pocztówek z Wejherowa i okolic. Dzięki kontaktom z kolekcjonerami z całego świata udało się zgromadzić zbiór liczący kilkaset egzemplarzy. Pierwsza książka "Wejherowo na starej pocztówce" w większości oparta była na zbiorach własnych autora.

Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna "Fotografie dawnego Wejherowa", przygotowana przez ucznia kl. II a Tomasza Szczygła oraz wystawa książek Tomasza Żmuda-Trzebiatowskiego i wydawnictw regionalnych, stanowiących materiał źródłowy do tekstów opisujących zdjęcia w książkach.

Spotkanie zakończyła wspólna fotografia autora z dyrektorem szkoły p. Bożeną Conradi i uczniami biorącymi udział w spotkaniu.