W dniach 9 i 10 października 2021 r. grupy projektowe z naszego liceum, w ramach projektu „Pomorska Akademia Kompetencji Społecznych”, którego celem jest rozwijanie umiejętności „miękkich”, wybrały się do do ośrodka wypoczynkowego “Jeziornik” w Borzechowie na Zieloną Szkołę.

PHOTO 2021 10 26 19 05 54

Wydarzenie było wspaniałą przygodą dla wszystkich. Przez dwa dni zdobywano wiedzę z zakresu autoprezentacji i kompetencji personalnych. Dzięki warsztatom prowadzonym przez profesjonalistów, m.in. profesor Sylwię Mrozowską z Uniwersytetu Gdańskiego młodzież odkryła wiele nieznanych dotąd możliwości porozumienia i działania. Po szkoleniu kilkoro uczestniczyło w debacie oksfordzkiej, w czasie której można było poznać techniki i narzędzia prowadzenia debaty. Oprócz miłej atmosfery, cudownego czasu spędzonego przy ognisku, wspólnej zabawy i śpiewu, a także możliwości kontemplacji pięknych widoków Borów Tucholskich, grupy z Sobieskiego rozwijały kompetencje społeczne. Czas spędzony w Borzechowie pomógł zintegrować się i poznać rówieśników z trójmiejskich szkół. Zielona Szkoła pozwoliła ponadto poznać samego siebie, doskonalić umiejętności interpersonalne, a także zdobywać nowe doświadczenia. Długo wyczekiwany przez nauczanie zdalne wyjazd okazał się fenomenalną szansą na rozwinięcie własnej kreatywności, zdobycie pewności siebie i nie tylko.

Agata Reszke 3b, Anita Orzechowska 2f