4 listopada 2021 r. w Powiatowym Zespole Szkół Policealnych w Wejherowie odbył się VII Powiatowy Dzień Promocji Zdrowego Stylu Życia. Do tegorocznej edycji promowania zdrowia włączyło się I Liceum Ogólnokształcące im Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.

IMG 0574

To realizowane corocznie wydarzenie odbyło się po spowodowanej pandemią przerwie w roku 2020. Tej odsłonie towarzyszyły wykłady. Młodzież z klas o profilach medycznych (2b, 2c, 3bG) z ciekawością wysłuchała prelekcji na temat zdrowego odżywiania, higieny osobistej oraz jamy ustnej. Psycholog szkolny z "Sobieskiego" p. Rafał Dębski podczas wystąpienia poruszył istotny aspekt zachowania równowagi w życiu pomiędzy stanem umysłu i ciała.

Ta akcja była również powiązana z promocją “Medyka”. Młodzież szkół średnich miała możliwość odwiedzenia stoisk przygotowanych przez przedstawicieli profesji, w których kształci placówka, czyli m.in. kosmetologów, higienistki stomatologiczne czy masażystów, a także skorzystać m.in. z konsultacji stomatologicznych i dietetycznych.
W ramach współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół Policealnych uczennice klasy 3c: Amelia Ciskowska, Amelia Iks, Zofia Kamińska i Karolina Korthlas, na specjalnie wyznaczonym stanowisku promowały ideę plantcrossingu, prezentowały wystawę książek o tematyce naturoterapii oraz prowadziły koło fortuny “Zdrowie w naszych rękach”. Nagrodą za prawidłowe odpowiedzi były oczywiście zdrowe przekąski 🙂. Ekologiczna inicjatywa wymiany roślin spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Powiatowy Dzień Promocji Zdrowego Stylu Życia był świetną okazją do utrwalenia zasad profilaktyki zdrowia, zachowania równowagi pracy z odpoczynkiem oraz propagowania sportowego trybu życia.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.