I etap Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”.

IMG 20211105 123012

Organizatorem projektu był Pomorski Kurator Oświaty we współpracy z Podlaskim Kuratorem Oświaty. Całość została objęta patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Pomorskiego, Wojewody Podlaskiego, Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego.
Młodzież mogła zaprezentować swoje prace w trzech konkurach. : literackim, filmowym i fotograficznym.
Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.
Komisja Konkursowa przyznała tytuł Laureata oraz I miejsce Mai Sikorskiej za pracę „Słowa na wietrze spisane”(Konkurs Historyczno - Literacki). Serdecznie gratulujemy tak znaczącego sukcesu!
W uroczystej Gali, która miała miejsce 05 listopada 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostały również wręczone dyplomy za udział i nagrody dla pozostałych uczennic, które zaangażowały się w Projekt: Pauliny Greń, Julii Bladowskiej oraz Agaty Jancy.
Ponadto, organizatorzy złożyli gratulacje i podziękowania na ręce nauczycieli – opiekunów wyróżnionych uczniów – pana Marcina Graczyka oraz pana Marcina Lilli.