Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

• matematyka,
  • fizyka,
  • język angielski.

Klasa przygotowuje do studiów inżynierskich, matematyczno - fizycznych oraz uprawniających do pracy na statkach.  Absolwenci tej klasy będą mogli ubiegać się między innymi o następujące kierunki studiów:

• budownictwo,
  • energetyka,
  • elektrotechnika,
  • automatyka i robotyka, informatyka,
  • mechanika i budowa maszyn,
  • transport, logistyka
  • zarządzanie inżynierskie,
  • matematyka (nauczycielska, stosowana),
  • fizyka,
  • nawigacja.

Czy fascynują Cię nauki ścisłe, ciekawe doświadczenia fizyczne, matematyka jest Twoją pasją? Ta klasa jest dla Ciebie.

Czy chciałbyś zdobywać naukę nie tylko podczas lekcji, a do tego jesteś ambitny, nie boisz się wyzwań? Z tej klasy wywodzą się wysokiej klasy inżynierowie, architekci, wspaniali nauczyciele.

Lubisz rywalizację drużynową? Najlepszym zapewniamy udział w Pomorskich Meczach Matematycznych. Ta świetna zabawa czeka na Ciebie.

Uczniowie uczestniczą w wycieczkach dotyczących astronomii i fizyki jądrowej. Odwiedzają obserwatorium astronomiczne w Piwnicach oraz Toruń, zapoznając się z życiem Mikołaja Kopernika oraz sposobem jego pracy. Wyjeżdżają do Warszawy i okolic na wycieczkę związaną z problematyką fizyki jądrowej. Zwiedzają Narodowe Centrum Badań Jądrowych i reaktor Maria, zwiedzają także pobliskie obserwatorium astronomiczne w Ostrowiku. W Warszawie podążają śladami Marii Skłodowskiej – Curie, zwiedzają jej dom oraz Instytut Radowy. Może zechcesz pojechać z nami - czekamy na Ciebie.

Będziesz mógł wziąć udział w olimpiadzie matematycznej i fizycznej oraz wielu konkursach. Uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach oraz konkursach takich jak: "Matematyka, fizyka i informatyka w technice" pod patronatem Uniwersytetu Morskiego, „Wygraj indeks” Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG zdobywając indeksy , Liga zadaniowa z matematyki oraz fizyki, Konkurs wiedzy o energetyce jądrowej.

Kilka słów od absolwentki:

"Trzy lata spędzone w "Sobieskim"  zawsze będę wspominać jako wyjątkowy, wartościowy czas. Jest to miejsce, dzięki któremu miałam możliwość zdobyć niezbędną wiedzę, poznać jej wartość, co niejednokrotnie uczyło mnie pracy nad sobą oraz własnymi słabościami. Co więcej, mogłam nabyć wiele nowych umiejętności, a także w znacznym stopniu rozwinąć te już posiadane. Spotkałam tu wielu ludzi, dzięki którym mogłam dostrzec, iż nauka jest ważna, jednak nie stanowi w pełni o prawdziwej mądrości człowieka.
Z wielką sympatią wspominam moją niepowtarzalną klasę oraz oddanego wychowawcę,służącego w każdej potrzebie. Miałam niewątpliwe szczęście obcować z nauczycielami, którzy odznaczali się nie tylko zaangażowaniem i pasją, ale swoją postawą niejednokrotnie dowodzili, jak wiele może znaczyć dobre słowo oraz każdy przejaw życzliwości, kosztujący mało, a wnoszący tak wiele dobra w serce drugiej osoby."

Magdalena Nowicka, studentka architektury Politechniki Gdańskiej

fiz1

Uczestniczymy w zajęciach laboratoryjnych zarówno w szkole

fiz2

jak i na wyższych uczelniach, m.in. na Uniwersytecie Gdańskim.