Klasa politechniczna

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

• matematyka,
  • fizyka,
  • język angielski.

Klasa przygotowuje do studiów inżynierskich, matematyczno - fizycznych oraz uprawniających do pracy na statkach.  Absolwenci tej klasy będą mogli ubiegać się między innymi o następujące kierunki studiów:

• budownictwo,
  • energetyka,
  • elektrotechnika,
  • automatyka i robotyka, informatyka,
  • mechanika i budowa maszyn,
  • transport, logistyka
  • zarządzanie inżynierskie,
  • matematyka (nauczycielska, stosowana),
  • fizyka,
  • nawigacja.

Czy fascynują Cię nauki ścisłe, ciekawe doświadczenia fizyczne, matematyka jest Twoją pasją? Ta klasa jest dla Ciebie.

Czy chciałbyś zdobywać naukę nie tylko podczas lekcji, a do tego jesteś ambitny, nie boisz się wyzwań? Z tej klasy wywodzą się wysokiej klasy inżynierowie, architekci, wspaniali nauczyciele.

Lubisz rywalizację drużynową? Najlepszym zapewniamy udział w Pomorskich Meczach Matematycznych. Ta świetna zabawa czeka na Ciebie.

Uczniowie uczestniczą w wycieczkach dotyczących astronomii i fizyki jądrowej. Odwiedzają obserwatorium astronomiczne w Piwnicach oraz Toruń, zapoznając się z życiem Mikołaja Kopernika oraz sposobem jego pracy. Wyjeżdżają do Warszawy i okolic na wycieczkę związaną z problematyką fizyki jądrowej. Zwiedzają Narodowe Centrum Badań Jądrowych i reaktor Maria, zwiedzają także pobliskie obserwatorium astronomiczne w Ostrowiku. W Warszawie podążają śladami Marii Skłodowskiej – Curie, zwiedzają jej dom oraz Instytut Radowy. Może zechcesz pojechać z nami - czekamy na Ciebie.

Będziesz mógł wziąć udział w olimpiadzie matematycznej i fizycznej oraz wielu konkursach. Uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach oraz konkursach takich jak: "Matematyka, fizyka i informatyka w technice" pod patronatem Uniwersytetu Morskiego, „Wygraj indeks” Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG zdobywając indeksy , Liga zadaniowa z matematyki oraz fizyki, Konkurs wiedzy o energetyce jądrowej.