Klasa informatyczna

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

• informatyka,
  • matematyka,
  • fizyka.

Klasa przygotowuje do studiów informatycznych,technicznych oraz matematyczno - fizycznych. Absolwenci tej klasy będą mogli ubiegać się między innymi o następujące kierunki studiów:

• informatyka
  • elektronika i telekomunikacja
  • automatyka, robotyka i systemy sterowania,
  • cybernetyka,
  • budownictwo,
  • energetyka,
  • matematyka, fizyka.

Czy fascynują Cię nowinki technologiczne, komputery są Twoją pasją, lubisz rowiązywać problemy matematyczne, odkrywać prawa fizyczne? Ta klasa jest dla Ciebie.

Czy chciałbyś zdobyć umiejętności związane algorytmiką, nauczyć się programować w języku C++, tworzyć i obsługiwać bazy danych w języku SQL? Tutaj będziesz miał taką możliwość

U nas nauczysz się obsługiwać arkusze kalkulacyjne i będziesz pracował z multimediami oraz grafiką 2D i 3D. Do tego zdobędziesz solidne przygotowanie matematyczne niezbędne informatykowi, poznasz prawa fizyczne rzadzące światem. To wszystko pozwoli Ci ukończyć wymarzone studia.

Oprócz zajęć w laboratoriach informatycznych będziesz miał okazję uczestniczyć w wycieczkach dotyczących astronomii i fizyki jądrowej. Uczniowie odwiedzają obserwatorium astronomiczne w Piwnicach oraz Toruń, zapoznając się z życiem Mikołaja Kopernika oraz sposobem jego pracy. Wyjeżdżają do Warszawy i okolic na wycieczkę związaną z problematyką fizyki jądrowej. Zwiedzają Narodowe Centrum Badań Jądrowych i reaktor Maria, zwiedzają także pobliskie obserwatorium astronomiczne w Ostrowiku. W Warszawie podążają śladami Marii Skłodowskiej – Curie, zwiedzają jej dom oraz Instytut Radowy. Może zechcesz pojechać z nami - czekamy na Ciebie.

Będziesz mógł wziąć udział w olimpiadach i konkursach informatycznych, matematycznych i fizycznych. Uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach oraz konkursach takich jak: Konkurs wiedzy infomatycznej, "Matematyka, fizyka i informatyka w technice" pod patronatem Uniwersytetu Morskiego, „Wygraj indeks” Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG zdobywając indeksy, Liga zadaniowa z matematyki oraz fizyki, Konkurs wiedzy o energetyce jądrowej.

Profil ten pozwala uzyskać dodatkową wiedzę i umiejętności komputerowe, co w znacznym stopniu ułatwia przyszłe studia na kierunkach informatycznych.