W dniach 19-30.07.2021r. uczestniczyłyśmy w kursie CLIL zorganizowanym przez English Matters w Madrycie. Instytucja ta organizuje wiele rodzajów kursów, w tym kursy języka angielskiego na różnych poziomach, CLIL, metodologia dla nauczycieli języka angielskiego, czy TIK. 

Zajęcia odbywały się w budynku niedaleko miejsca naszego zakwaterowania. 

W tym samym czasie miał też miejsce kurs języka angielskiego dla nauczycieli, w którym brała udział nasza koleżanka Anna Kamińska. Sytuacja spowodowana pandemią pozwoliła nam na wspólny udział w kursie.

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 08.30-14.00. Kilka razy miałyśmy też zajęcia w godzinach popołudniowych. Nasza grupa składała się łącznie z 13 nauczycieli pochodzących z Polski, Czech, Słowacji i Bułgarii, którzy w większości byli nauczycielami języka angielskiego. 

CLILMadryt01

W dniach od 1 do 12 lipca 2019 roku uczestniczyłam w kursie „CLIL-Methodology and ICT Tools for Teachers working with CLIL” zorganizowanym przez ośrodek Executive Training Institute Malta w St. Julian. Szkoła oferuje wiele rodzajów kursów dla osób na różnych poziomach znajomości języka angielskiego oraz kursy dla nauczycieli języka angielskiego.

CLIL 1

W dniach 14 -27 lipca 2019 roku uczestniczyłam w kursie CLIL organizowanym przez Bell English w Cambridge w Anglii.  Podczas dwóch tygodni spędziłam czas na terenie Campusu studenckiego, gdzie odbywały się zajęcia oraz gdzie byłam zakwaterowana. W tym samym czasie na terenie placówki odbywały się inne kursy i część zajęć popołudniowych: wykłady, warsztaty były wspólne dla wszystkich uczestników. Umożliwiało to kontakt z różnymi narodowościami i wymianę doświadczeń nie tylko w obrębie swojej grupy. W mojej było dziewięć osób z pięciu krajów: Hiszpanii, Szwajcarii, Słowacji, Niemiec, Anglii , ja byłam jedyną reprezentantką Polski. Uczestnicy kursu byli nauczycielami: języka angielskiego, geografii, przedmiotów ścisłych.

clilant1