Future Classroom: Apps for Education

W dniach 21.07.2019 -  26.07.2019r. w Porto brałam udział w kursie na temat innowacyjnych metod nauczania.

04

Pierwszego dnia zorganizowano kolację zapoznawczą. Przedstawiono nam prowadzącego zajęcia, omówiono podstawowe cele kursu oraz sposób pracy. Była to świetna okazja do zapoznania się z pozostałymi uczestnikami kursu jak również kulturą, a zwłaszcza kuchnią portugalską.

05

Prowadzącym szkolenie był Marco Bento, który pracuje na Uniwersytecie w Braga. Prowadzi on zajęcia oraz kursy dla nauczycieli na temat innowacyjnych metod nauczania, w tym korzystania z TIK.  Realizuje projekt SUPERTABi Maia dedykowanych dla młodszych uczniów wykorzystujący nowoczesne sposoby nauczania. Zajęcia rozpoczął od omówienia konieczności zmiany metod i form nauczania we współczesnej szkole.

02

W kolejnych dniach poznaliśmy wiele ciekawych aplikacji oraz narzędzi TIK, które można wykorzystać podczas prowadzenia zajęć. Dla mnie najciekawszą propozycją była platforma e-learningową EDMODO. Podczas kursu poznałam ogólny zarys działania tego narzędzia, ale bardzo mnie to zainspirowało. Okazało się, że jest to rozwiązanie, na które czekałam od dłuższego czasu. Planuję w najbliższym roku szkolnym zrealizować projekt przygotowania do matury rozszerzonej przy użyciu platformy Edmodo. Z pewnością będę zachęcać też innych nauczycieli do korzystania z tego narzędzia.

03

Ponadto zapoznano nas z następującymi narzędziami: padlet, socrative, khan academy, mentimeter, animoto,photomath, MyScript Calculator.

Wyjazd uważam za bardzo owocny. Wyposażył mnie w umiejętności niezbędne do pracy w nowoczesnej szkole. Cenne było również to, że na kurs pojechałam sama i musiałam poradzić sobie z komunikacją w języku angielskim.

Oprac. A.Joachimiak