Klasa matematyczno-geograficzna

 

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, geografia, język angielski.
Przedmiot uzupełniający:
ekonomia w praktyce.


Większość z tych osób, które wybierają ten profil planują w przyszłości studiować ekonomię, zarządzanie, marketing, stosunki międzynarodowe, rachunkowość, bankowość, geodezję lub gospodarkę przestrzenną. Dołączając do nas, nauczysz się, jak być przedsiębiorczym, weźmiesz udział w szkolnej internetowej grze giełdowej, dowiesz się jak założyć własny biznes albo jak oszczędzać, żeby być bogatym?
Klasa ekonomiczna to nie tylko matematyka i przedsiębiorczość. Z nami będziesz rozwijać swoje pasje geograficzne - dzięki wycieczkom, spotkaniom z podróżnikami oraz udziałowi w wykładach i warsztatach na Uniwersytecie Gdańskim.
Już od kilku lat nasze Koleżanki i Koledzy z klas “ekonomicznych” odnoszą sukcesy w Olimpiadzie Geograficznej i praktycznie od pierwszej klasy przygotowujemy się do niej, mimo że czasami nie jest łatwo. Nie inaczej było w tym roku i chociaż czekamy na decyzję Komisji Konkursowej, to już gratulujemy naszej reprezentacji wytrwałości!
Oprócz konkursów dużą zaletą tego profilu są wycieczki (górskie, zwiedzanie miast, odkrywanie nieznanych, ale ciekawych miejsc), spotkania z podróżnikami, jak chociażby zeszłoroczna Akademia Wanoga w ramach IX Festiwalu Przygody Wanoga. Niezwykłe wrażenie zrobiły prelekcje: Alicji Rapsiewicz “Australia-kraj do góry nogami” oraz Janka Meli “Bez ręki, bez nogi na koniec świata”. Podróżnicy obudzili “ducha geografii” nawet w najbardziej odpornych na nią umysłach, uzmysłowili nam, że pasji geograficznej nic nie jest w stanie zniszczyć!