26 listopada 2021r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbyło się spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem - dziennikarzem prasowym, reporterem i  publicystą. Autorem wielu znakomitych książek, cieszących się uznaniem wśród czytelników jak i krytyków. Laureat Nagrody Literackiej Nike za książkę „Żeby nie było śladów”.

261270246 2876155599311648 8217972042934070816 n

Podczas piątkowego spotkania młodzież naszego liceum miała okazję poznać autora. Rozmowa prowadzona przez Krystiana Nehrebeckiego z Biesiad Literackich  przesycona była wspomnieniami, przemyśleniami, opowieściami i ciekawostkami związanymi z pracą reportażysty.

Poniżej opisane refleksje to mała część myśli jakie powstały po spotkaniu:

"Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy związanych z jego codzienną pracą reportera. Pan Cezary opowiadał również o swoich przygodach i wielu problemach, z jakimi musiał się uporać, by rzetelnie przekazywać wiadomości czytelnikowi. Podzielił się z nami wieloma wskazówkami i mądrościami o życiu i wartości podróży, których na pewno nigdy nie zapomnę. Jedną z najważniejszych myśli była dla mnie ta, że spotkanie jest wartościowe tylko wtedy, gdy coś się z niego wyniesie.
Wspaniale było mieć okazję spotkać tego świetnie wykonywującego swój zawód człowieka i posłuchać co nieco o jego życiu".

Klaudia Peplińska 1a