10 marca 2022 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona. Uczniowie klasy 3aG zaangażowali się w organizację apelu poświęconego Janowi III Sobieskiemu.

 DSC9046

 

Podczas wydarzenia mogliśmy obserwować rywalizację na najlepsze przebranie inspirowane strojami z epoki barokiu (I miejsce - Amelia Stencel 2b, II miejsce - Julia Klain 2g, III miejsce - Wiktoria i Weronika Sosnowskie 3b), wręczono nagrody za konkurs wiedzy o Królu Janie III Sobieskim (I miejsce - Julia Bladowska 2g, II miejsce - Jessica Mering 2d, III miejsce - Dariusz Domski 2h), a także za konkurs na logo szkolnej biblioteki. Autorem zwycięskiego projektu został uczeń klasy 3cG - Jakub Mazurek. 

Po zakończeniu formalności przyszła pora na zabawę - widownię czekały dwa koncerty. Gwiazdami pierwszego z nich została trójka wychowanków prof. Marcina Graczyka (Anna Strankowska, Tymoteusz Żywicki, Artur Szelągowski), który jednocześnie czuwał nad przebiegiem uroczystości. Zaraz po nich, wystąpił gościnnie, zespół naszych zeszłorocznych absolwentów - Achat.