Dnia 25 kwietnia 2022 r.  w I LO im. Króla Jana III Sobieskiego odbył się Dzień Projektów. Młodzież działająca w ramach Pomorskiej Akademii Kompetencji Społecznych zaprosiła do współpracy szkolny oddział PCK.

Screenshot 20220421 103942 Gallery 1

W ramach szeroko pojętych działań rozwijających umiejętności społeczne zorganizowano wystawy, konkursy, ćwiczenia, gry i zabawy. Licealiści mogli poszerzyć swoją wiedzę związaną z kulturą regionu, poznać tajemnice Kalwarii Wejherowskiej, rozwijać świadomość ekologiczną, uczyć się bezpiecznego funkcjonowania w świecie, poznać historię PCK i oczywiście nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia praktyczne prowadziły nasze SIMki: Sandra Brychcy i Amelia Stencel z 2b, wykorzystując w tym celu sprzęt do RKO najnowszej generacji.

W przededniu matury wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zadaniem każdego ucznia jest opanowanie treści kształcenia. Jednak dzisiejszy świat coraz bardziej docenia tzw. „kompetencje miękkie”. Należą do nich komunikatywność, kreatywność, praca w zespole, a nawet pozytywne nastawienie i wola wspólnego rozwiązywania trudności. Z pewnością ten dzień to maleńki krok do lepszego funkcjonowania licealistów naszej trudnej, także pozaszkolnej, rzeczywistości.