Na przełomie kwietnia i maja pięknej, niepandemicznej wiosny 2022 roku miały miejsce dwa konkursy, których uczestnicy, pragnąc opisać świat, posługują się narzędziem najstarszym na świecie - poezją.

MicrosoftTeams image 30

 

Nasi uczniowie swoją wrażliwością i talentem oczarowali jury obu konkursów. I tak w rejonowych eliminacjach 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego pierwsze miejsce w kategorii recytacja zajęła Aleksandra Schulz, a w kategorii poezja śpiewana najlepsza okazała się Maja Werczyńska. Dziewczynki będą reprezentować naszą szkołę i rejon wejherowski w eliminacjach wojewódzkich w Kwidzynie. Drugi sukces naszych uczniów miał miejsce w Redzie, podczas XI Powiatowego Konkursu Poezji Śpiewanej. Maja Werczyńska zajęła drugie miejsce, a trzecie wyjątkowe trio z naszej szkoły: Natalia Grębowicz, Oliwia Klawikowska i Paweł Kankowski. To niezwykłe umieć opisać świat poezją!

MicrosoftTeams image 32